Dziś mam dla Ciebie bardzo interesującą historyjkę/przypowieść. Zamiast wstępu po prostu proszę Cię byś ją przeczytał/a. Kiedy to zrobisz Twoje podejście do tzw „rzeczywistości” już nigdy nie będzie takie samo jak przedtem.

Wyobraź sobie taką sytuację:

Wchodzisz do baru/restauracji, siadasz przy stoliku i zastanawiasz się co dziś zamówić na obiad. Za bardzo nie wiesz czego chcesz, postanawiasz więc podpatrzeć co jest serwowane innym gościom.

Obok Ciebie, przy stoliku siedzi niezbyt pewny siebie młody mężczyzna. Podchodzi do niego kelnerka i pyta, czy już może przyjąć zamówienie. Mężczyzna niepewnym głosem odpowiada: „Właściwie, to nie wiem na co mam ochotę i nie mogę popełnić błędu zamawiając coś nieodpowiedniego. Bardzo przepraszam, ze to trwa tak długo – Jestem taki głupi”

Kelnerka wszystko skrupulatnie notuje i krzyczy do kucharza: „Jedna niepewność, jedno nie mogę, jedna porcja wstydu polana głupotą”

Kucharz stoi za ladą gotowy do zaserwowania kolejnej porcji rzeczywistości. To zamówienie słyszał już nie raz. W dwie sekundy danie jest gotowe i dostarczone niepewnemu mężczyźnie.

Kolejny klient siedzi też nieopodal Ciebie. I silnym głosem zamawia: „Naprawdę chcę pomagać ludziom. Nie dbam o pieniądze”„Przytrzymaj pieniądze” – krzyczy kelnerka i kucharz cichutko i skrupulatnie usuwa pieniądze z talerza.

Nagle wpada do baru/restauracji nowy klient. Z błyskiem w oku, już od progu krzyczy: „Będę miał talent, motywację i determinację, by stać się wziętym pisarzem. Piszę książkę, która pomoże wielu ludziom i uczyni mnie sławnym i bogatym”

Kelnerka śmieje się i wydaje polecenie kucharzowi: „Jeden udany bestseller duszony w pieniądzach i opieczony sławą”

Kucharz odkrzykuje z radością: „Już się robi!”

Jak się zapewne domyśliłaś/domyśliłeś właśnie siedzisz w uniwersalnej ziemskiej restauracji, gdzie zawsze dostajesz wszystko, co zamówisz (o co poprosisz). Czy teraz chciałabyś/chciałbyś zmienić swoje zamówienie?

Ps.
Dzisiejszy post został zainspirowany, przez mail, jaki dostałam od Chellie Campbell autorki między innymi książek: „The Wealthy Spirit” i „Zero to Zillionaire”

Ps2.
„Zawsze otrzymuję dokładnie to, czego chcę!” – może to być dobra afirmacja na najbliższe dni. Ale tylko wtedy, kiedy dokładnie wiesz o co poprosić. Napisz proszę w komentarzu poniżej co o tym sądzisz.

Ps 3.

Jeżeli lubisz poradnik: „Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia” i chcesz być na bieżąco z wszelkimi nowymi artykułami odnośnie rozwoju osobistego, którymi się z Tobą dzielę, proszę przyłącz się do mnie na facebooku: http://facebook.com/poznajsiebie

Czekam na Ciebie 🙂

Zostaw swój komentarz proszę :)