złe myśliDziś odpowiadam na list Izabelli dotyczący złych myśli. Oto treść listu:

Witam serdecznie , 
Niedawno odkryłam Pani stronę i bardzo mnie zaciekawiła. Postanowiłam napisać do Pani ponieważ nie potrafię poradzić sobie ze złymi myślami. Otóż moja mama była u wróżki, która przepowiedziała jej wypadek taty oraz to, ze ja rozstane się ze swoim chłopakiem i nie będziemy razem. Do dzisiaj wszystko się sprawdza. Postanowiłam starać się to zmienić i wyobrażać sobie , ze będziemy razem, ponieważ oboje tego chcemy. Jednak za każdym razem przeszkadza mi ta myśl , te słowa wróżki , ze nie będziemy razem . Czy mogę sobie jakoś z tym poradzić? Czy mam w to wierzyć? Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedz . Pozdrawiam Izabella.

Moja odpowiedź:

Witam serdecznie Izabello

Może powiem coś banalnego, ale po pierwsze wróżka jest tylko człowiekiem i to co mówi jest JEJ interpretacją przyszłości. To nie jest wyrocznia! Nawet, jeżeli niektóre jej przepowiednie się sprawdziły.

Po drugie, jeżeli naprawdę się kochacie, to informacja wróżki jest w-g mnie przypomnieniem, by pielęgnować ten związek. Zwłaszcza wtedy, kiedy zdarzą się Wam tzw “ciche dni”

Po trzecie, tak naprawdę z naszego punktu widzenia nie dostrzegamy całości obrazu. Dlatego należy zaufać Wyższemu Duchowi i odpuścić. Nie trzymać się kurczowo tego, co mamy. Wtedy zaczniemy odczuwać większą wolność z tym co mamy a równocześnie będziemy mieć zaufanie do tego, że wszystko dzieje się dla naszego największego dobra.

Po czwarte warto zneutralizować w sobie słowa tej wróżki (jeżeli jeszcze wydają się prawdą) Najlepiej zrobić takie ćwiczenie:

1.Wyobrazić sobie słowa wróżki: rozstanie z moim chłopakiem,
2. Poczuć miejsce w ciele, które reaguje na te słowa
3. Pozwolić sobie odczuć jeszcze bardziej to miejsce i to uczucie i odczuć to jeszcze bardziej
4. Być przez chwilę z tym uczuciem
5. A teraz pozwolić mu odejść i wykonać kilka głębokich wdechów i wydechów: wdech nosem i długi , głośnych wydechów ustami
6. Policzyć od 10 do 1
7. Jeszcze raz wyobrazić sobie słowa wróżki: rozstanie z moim chłopakiem i sprawdzić na ile są one prawdziwe i jak zmiana nastąpiła

Należy powtarzać to ćwiczenie tyle razy, aż poczujesz całkowitą ulgę i neutralność sformułowania: rozstanie z moim chłopakiem.

Zostaw swój komentarz proszę :)