Post  z serii: Bawmy się razem tego lata

Dziś mam dla Ciebie prawdziwe wyzwanie. A równocześnie jak zwykle w piątek zapraszam Cię do zabawy. Tym razem zrobimy coś dla siebie realu.

Każdy z nas ma jakiś codzienny nawyk, który naprawdę przeszkadza mu w życiu, Ale z jakiś powodów się go trzyma. Nawet niekiedy myślimy sobie, ze dobrze byłoby ten nawyk zmienić, ale…. Tak, zawsze jest jakieś ale. Zasłaniamy się brakiem czasu, brakiem możliwości, brakiem energii itp.

Czy Ty również masz nawyk, który przeszkadza Ci w życiu i chciałabyś/chciałbyś go zmienić?

Jeżeli tak, to dziś mam dla Ciebie propozycję – zadanie – wyzwanie. Ta propozycja składa się z trzech kroków:

1. Zdecyduj jaki nawyk chcesz zmienić i napisz o tym w komentarzu do tego posta. To będzie trochę jak zobowiązanie dla Ciebie.

2. Pomyśl o tym, jaki nowy nawyk wprowadzisz do swojego życia zamiast tego starego (to również napisz w komentarzu poniżej). A kiedy będziesz już gotowa/gotowy zamień stary nawyk na nowy – konstruktywny. I wprowadź ten nowy do swojego życia.

3. Następnie przez kolejne 21 dni mów, myśl, rozmyślaj, marz o tym, jak będzie wyglądać Twoje życie,  kiedy raz na zawsze pozbędziesz się tego przeszkadzającego Ci nawyku.

Po 21 dniach wprowadzenia nowego nawyku utrwali się on i Twoje życie zmieni się na lepsze. Po 3 tygodniach, w kolejnym poście zapytam Cie, czy udało Ci się wprowadzenie nowego nawyku do twojego życia.

Może to być naprawdę coś bardzo prostego. Np. jeżeli Twoim przeszkadzającym nawykiem jest ciągłe narzekanie w stylu: nie uda mi się, to niemożliwe, życie jest zbyt trudne

zobowiąż się, że od dzisiaj, kiedy przyjdą Ci do głowy te negatywne myśli,  zauważysz je, powiesz skreślam, skreślam, skreślam i na ich miejsce wprowadzisz te, które są pozytywne: właśnie, zę mi się uda, życie jest coraz łatwiejsze, postanawiam teraz,  że znajdę rozwiązanie tego problemu itp.

Myślę, że wspólna zabawa jest naprawdę motywująca, a do tego może przynieść wszystkim super rezultaty. Zapraszam do zabawy i czekam na Twój komentarz/zobowiązanie na dole strony.

Ps. W komentarzu proszę Cię o Twój email. Wiedz, że jest on tylko i wyłącznie do mojej wiadomości i nigdy, nikomu innemu, pod żadnym pozorem go nie udostępniam. (Zobacz politykę prywatności tutaj: http://kreatywneodchudzanie.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html )

Zostaw swój komentarz proszę :)