wewnetrznedzieckoWewnętrzne Dziecko a urazy z dzieciństwa.

Czy pamiętasz jakie było Twoje dzieciństwo?

Większość osób odpowiada na to pytanie bez emocji. Było ok., nic szczególnego, dzieciństwo jak dzieciństwo. Niektórzy wspominają, że mieli szczęśliwe dzieciństwo. Jednak są i takie osoby, które chciały jak najszybciej dorosnąć. Ich dzieciństwo nie było delikatnie mówiąc różowe.

Jakie było Twoje dzieciństwo?

Dobrze byłoby sięgnąć do tych zdarzeń z dzieciństwa, których być może nawet nie pamiętasz, a które zaważyły na twoim obecnym życiu. Tych mniej przyjemnych wspomnień. One zostały zmagazynowane w naszym ciele i w wieku dorosłym mogą powodować mniej lub bardziej dokuczliwe symptomy. Możesz np. cierpieć na depresję, napady paniki, gwałtowne wybuchy złości, nawet agresji zwrócone przeciwko partnerowi, otoczeniu, dzieciom, sobie.

Możesz krok po kroku rujnować swoje życie, nie uświadamiając sobie, co tak naprawdę jest przyczyną Twojego ogromnego lęku, wściekłości, wyobcowania, nieśmiałości czy poczucia beznadziei i braku bezpieczeństwa. To Twoje Dziecko Wewnętrzne domaga się bowiem uwagi i wsparcia.

No dobrze, ale skoro nie pamiętasz tych zdarzeń, w jaki sposób możesz się uwolnić od czegoś, czego nie pamiętasz, czegoś, czego nie jesteś świadoma/świadomy? W jak sposób możesz uleczyć rany swojego Dziecka Wewnętrznego?

Tutaj z pomącą przychodzi technika: Quantum Energy Transformation czyli Kwantowa Transformacja Energii. Jestem kwalifikowanym coachem tej metody i z dnia na dzień przekonuję się jak wspaniałym narzędziem dysponuję.

W tej technice najpiękniejsze jest to, że nie musisz wcale być świadoma/ świadomy negatywnych sytuacji z Twojego dzieciństwa, by uzdrowić rany Twojego Dziecka Wewnętrznego powstałe w wyniku tych wydarzeń. Twoje ciało dokładnie pamięta te wydarzenia a Twoje Dziecko Wewnętrzne doskonale zna rany, które wciąż w sobie nosi.

Na webinarze z serii „Uwolnij swoje Dziecko Wewnętrzne i zacznij cieszyć się pełnią życia”, do którego znajdziesz dostęp tutaj: http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/oferta-promocyjna-cena-szkolenia-wewnetrzne-dziecko/ przeprowadzamy potężne ćwiczenie, które właśnie wykorzystuje metodę Quantum Energy Transformation czyli Kwantową Transformacje Energii do uwolnienia urazów z dzieciństwa.

W tym ćwiczeniu nie będziemy wracać do przeszłości, a raczej przeszłość przeniesiemy do naszego teraźniejszego życia. Obecnie nie jesteśmy już małym bezbronnym dzieckiem. Jesteśmy dorośli i zupełnie inaczej patrzymy na sprawy, które mogły nas przerażać w dzieciństwie. Teraz jako dorośli mamy wystarczający zapas siły , mądrości oraz dojrzałości, by poradzić sobie z urazem i raną, którą doznaliśmy jako dzieci. Możemy pozwolić sobie uleczyć rany, jakich doznało nasze Dziecko Wewnętrzne.

Zanim weźmiesz udział w naszych wspólnych warsztatach: „Uwolnij swoje Dziecko Wewnętrzne i zacznij cieszyć się pełnią życia”, warto byś wczuł/a się w temat, czyli przypomniał/a sobie siebie z okresu dzieciństwa, przypomniał/a sobie swoje postawy, uczucia, pragnienia.

W tym celu proponuję, byś w wolnej chwili szczerze odpowiedział/a sobie na poniższe pytania. Dobrze by było niektóre  z odpowiedzi zapisać w specjalnie w tym celu przygotowanym  zeszycie, przydadzą się one do dalszych ćwiczeń.

Nie musisz odpowiadać na wszystkie pytania. Możesz skupić się nad jednym pytaniem/zadaniem,  możesz też wybrać, to, które w tej chwili przemawia do Ciebie najbardziej i właśnie na nie udzielić sobie odpowiedzi.

Zadanie:

Przypomnij sobie sytuacje/sytuację z twojego dzieciństwa, które były naprawdę trudne dla Ciebie. Czy nadal żywo na nie reagujesz? Sytuacje, które wywołują w Tobie nieprzyjemne uczucia. Np. poczucie żalu, straty, zranienia, zagubienia, poczucie winy, gniew, radość, lęk, żal, urazę).

W przypomnieniu ich sobie pomoże Ci poniższa lista:

Zastanów się:

– czy wciąż posiadasz napięcia i urazy, których doświadczyłaś/ doświadczyłeś jako dziecko, – jeśli tak, kiedy i w jakiej sytuacji ich doznałaś/doznałeś?

– czy wciąż Cię trapią jakieś niepokoje i lęki, które zaniżają Twoją wartość i  poczucie szczęścia – jeśli tak, kiedy i w jakiej sytuacji ich doznałaś/doznałeś?

– czy odczuwasz wciąż żal, złość, lęk albo gniew na to, co ktoś Ci zrobił, jak Cię ktoś niesprawiedliwie, źle traktował – jeśli tak, kiedy i w jakiej sytuacji to się zdarzyło?

– czy odczuwasz lęk przed podjęciem obowiązków i zabaw, które zawsze Cię omijały lub ich unikałaś/unikałeś, bo obawiałaś/obawiałeś się ośmieszenia – jeśli tak, kiedy i jak ta sytuacja wyglądała?

 – czy nosisz w sobie poczucie winy odnośnie jakiejś sytuacji? – jeśli tak, przypomnij sobie szczegóły tego zdarzenia.

Teraz wybierz z jedną, konkretną sytuację. Może być ona zawarta w dokończeniu poniższego zdania:

Moim najżywszym wspomnieniem z dzieciństwa jest ………………….. 

Staraj się być bardzo precyzyjna/precyzyjny. Określ jakie uczucie ta sytuacja wzbudza w Tobie (może to być kilka uczuć, ale jednorazowo pracuj z jednym).

Z pomocą może ci przyjść dokończenie zdania:

Gdy pomyślę o tej sytuacji czuję……….ponieważ……….

Np.: Gdy pomyślę o tej sytuacji czuję żal do mojej ciotki, ponieważ wtedy straszyła mnie lekarzem.

Lub:

Jestem wściekła na mojego brata, że zabrał mi i  zepsuł moją ulubioną zabawkę

Dziękuję. Teraz jesteś przygotowana/przygotowany do warsztatu 🙂

Ps.

Dostęp do Warsztatu 3 (WD 3) z serii: „Uwolnij swoje Dziecko Wewnętrzne i zacznij cieszyć się pełnią życia” znajdziesz tutaj: http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/oferta-promocyjna-cena-szkolenia-wewnetrzne-dziecko/

„Jak ustalić rodzaj urazu wyniesionego z wczesnych lat życia i jak się go pozbyć”

Pozdrawiam Cię serdecznie i już się nie mogę doczekać naszego spotkania na żywo i wspólnego rozwoju do jeszcze lepszego jutra.

Barbara Łukowiak

Ps.

Pamiętaj, że Twoje Dziecko Wewnętrzne już nie może się doczekać spotkania z Tobą i uleczenia jego ran raz i na dobre.

 

 

Zostaw swój komentarz proszę :)