W konkursie na stronie: http://wszystkodlaciebie.pl/w-odzywianiu-kieruj-sie-regula-5-razy-r-konkurs-dla-ciebie/ prosiłam Cię o znalezienie 5 prostych wyrazów, rozpoczynających się na literę R , których znaczenie zastosowane w praktyce pomoże Ci schudnąć.

W komentarzach na podanej wyżej stronie zostały umieszczone naprawdę ciekawe odpowiedzi.

Co według mnie w praktyce oznacza zasada 5 razy R w odżywianiu?

Już wyjaśniam. Chodzi mianowicie o:

1.       Regularne spożywanie posiłku

2.       Rozmaitość składników odżywczych

3.       Rezygnacja ze szkodliwych i niezdrowych potraw

4.       Rozsądek w jedzeniu

5.       Radość z jedzenia

W tym artykule opiszę 3 z nich: Regularne spożywanie posiłku – Rezygnacja ze szkodliwych i niezdrowych potraw – Rozmaitość składników odżywczych

Na końcu artykułu mam dla Ciebie kolejną zabawę. Na którą serdecznie Cię zapraszam.

Regularne spożywanie posiłku.

Dzięki regularnemu spożywaniu posiłków dasz swojemu ciału możliwość odpoczynku. Twoje organy wewnętrzne takie jak wątroba, jelita, żołądek, nerki także chcą mieć trochę spokoju i czasu na regenerację. Kiedy spożywasz posiłek w regularnych odstępach czasu (3 główne posiłki + dwie przekąski oraz przerwa nocna) dajesz im szansę na poprawienie swojej kondycji i na odpoczynek. Kiedy są wypoczęte mogę pracować bardziej sprawnie i bardziej wydajnie, dzięki czemu lepiej się czujesz i możesz powoli pozbywać się nadmiernego tłuszczyku.

Rozmaitość składników odżywczych.

Tylko przez dostarczenie swojemu ciału wszystkich niezbędnych składników, których potrzebuje Twój organizm zapewnisz sobie możliwość powolnego ale za to stałego chudnięcia i uregulowania wagi Twojego ciała.

Dlatego wszelkie modne diety, które obiecują szybkie schudnięcie nie są dla Ciebie. W Twoim codziennym menu powinny się znaleźć produkty z wszystkich pięter piramidy żywieniowej. Czyli zarówno produkty zbożowe, jak i nabiał, mięso, ryby, owoce i warzywa oraz zdrowe tłuszcze. Także słodycze spożywane w odpowiednich ilościach (np. gorzka czekolada) które stanowią źródło szybkiej energii.

Rezygnacja ze szkodliwych i niezdrowych potraw.

Jeżeli chcesz schudnąć i utrzymać tą cudowną, szczuplejszą sylwetkę na dłużej, a do tego pragniesz być zdrowsza, musisz mieć świadomość tego, które rodzaje pożywienia są naprawdę niezdrowe a wręcz Ci szkodzą.

Czy masz tą świadomość?

Wiele osób w tym miejscu odpowiedziałoby: chcesz schudnąć unikaj: cukru, soli, tłuszczów.

Powiem Ci, że jest to połowiczna prawda. Nie zdradzę Ci teraz dlaczego. Jest to bowiem temat kolejnego mojego artykułu.

Teraz mam dla Ciebie kolejne zadanie – zabawę. Proszę byś w komentarzu poniżej podzielała się z innymi, swoimi sugestiami na ten temat. Czyli napisała, które rodzaje pożywienia są naprawdę niezdrowe a wręcz Ci szkodzą i które utrudniają schudnięcie.

Zostaw swój komentarz proszę :)