niezapominajka

Czy masz świadomość swoich zalet? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to ile z tych zalet potrafisz wymienić?

Jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu pewności siebie oraz  poczucia własnej wartości wiedz, że jedną z pierwszych rzeczy, którą powinnaś zrobić jest głębsze przyjrzenie się swoim zaletom.

Aby Ci w tym pomóc, przygotowałam dla Ciebie krótkie ćwiczenie. Dzięki wykonaniu tego zadania zobaczysz siebie z zupełnie innej perspektywy, bardziej siebie docenisz, a co za tym idzie, Twoja pewność siebie i poczucie Twojej Wartości zyska nowy, lepszy wymiar.

W tym celu oglądnij wideo lub skorzystaj z transkryptu poniżej.

Transkrypt:

Czy masz świadomość swoich zalet? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to ile z tych zalet potrafisz wymienić? Wylicz je teraz. Zrób to proszę zanim odsłuchasz dalszą część prezentacji.

Super. Możliwe, że zdziwiłaś się, jak mało Twoich zalet potrafisz wymienić na zawołanie. Może nawet poczułaś konsternację i zażenowanie, kiedy poprosiłam Cię o wymienienie Twoich zalet.

Znajomość własnych zalet ma ścisły związek z naszą pewnością siebie.

Jeżeli chcesz podnieść swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości na wyższy poziom, jest niezwykle istotnym, byś miała nie tylko świadomość, że „jakieś” zalety posiadasz, ale także świadomość tego jakie są to zalety, w czym Ci pomagają i co dzięki nim już zdołałaś osiągnąć.

Dlatego dziś przygotowałam dla Ciebie ćwiczenie, które Ci w tym pomoże.

Witam Cię serdecznie. Mówi Barbara Łukowiak z wszystkodlaciebie.pl.

Pomagam wzmocnić pewność siebie oraz odnaleźć prawdziwą wartość samych siebie skoncentrowanym na sercu przedsiębiorcom (takim jak Ty!), by mogli przyciągnąć  odpowiednich, już czekających na ich pomoc klientów i dzięki temu osiągnąć wymarzony sukces w swoim biznesie oraz pomóc większej ilości zainteresowanych ich ofertą osób.

Dzisiaj rozmawiamy na temat Twoich zalet.

Bardzo często my kobiety nie dostrzegamy własnych zalet, a nawet o ironio niektóre zalety wydają nam się wadami!!! Dopiero, gdy ktoś z zewnątrz zauważy w nas coś pozytywnego  zaczynamy patrzeć na siebie innymi oczyma. Dokładnie tak jak w tej krótkiej przypowieści:

niezapominajkaJest to legenda o niezapominajce:

“Starzec przyglądał się z wielkim zainteresowaniem niezapominajce.

Zawstydzony kwiat zapytał:
-“Dlaczego tak na mnie patrzysz? Jestem przecież malutka i nic nie znaczę w porównaniu z innymi kwiatami!”

Starzec na to: – “Znam się na urodzie. W tobie widzę prostotę, delikatność, naturalność, świeżość”.

Niezapominajka uradowała się:
– “Dopiero ty zwróciłeś mi na to uwagę. Od tej chwili przestaję uważać się za nijaką. Czuję się piękna i podziwiana, ponieważ taką jestem w twoich oczach”

Według Paraboles du Bonheur Jeana Vernette’a i Claire Moncelon

Tak, jak powiedziałam wcześniej znajomość własnych zalet ma ścisły związek z naszą pewnością siebie. Jeżeli chcesz podnieść swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości na wyższy poziom zalecam Ci głębsze przyjrzenie się swoim zaletom.

Aby Ci w tym pomóc, przygotowałam dla Ciebie krótkie zadanie. Dzięki niemu Twoja pewność siebie od razu podniesie się na wyższy poziom. Ćwiczenie to pochodzi z mojego najnowszego programu: “10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu  w 10-21-40 Dni” Jego pierwszą edycję planuję na 17 kwietnia tego roku.

Oto zadanie dla Ciebie: Moje zalety.

Weź kartkę papieru i zatytułuj ją:

Moje zalety i co dzięki nim już zdołałam osiągnąć.

Teraz wypisz swoje zalety biorąc pod uwagę:

  • Intelekt
  • Emocje
  • Zdolności interpersonalne,
  • Cechy fizyczne

Możesz też zwrócić się do osób, którym ufasz (rodziny, przyjaciół) i poprosić by wymienili trzy Twoje zalety. Trzy cechy, które cenią w Tobie najbardziej. Możesz być zaskoczona odpowiedzią 🙂

Po zakończeniu tej części zadania, obok każdej zalety napisz:

  • w czym Ci ona pomaga
  • co dzięki niej już zdołałaś osiągnąć.

PRZYKŁAD:

Nie oceniam ludzi przez pryzmat ich wyglądu, ubioru, wyznania, narodowości czy pozycji społecznej – ułatwia mi to kontakty z osobami z różnych środowisk. Dzięki temu poznałam mojego najlepszego przyjaciela.

Dzięki wykonaniu tego zadania zobaczysz siebie z innej perspektywy, bardziej siebie docenisz, a co za tym idzie, Twoja pewność siebie i poczucie Twojej Wartości zyska nowy, lepszy wymiar.

Listę przypnij do tablicy, lub połóż w bezpieczne miejsce, byś mogła na nią co jakiś czas spoglądać i czytać.

Czy widzisz sens tego ćwiczenia? Jeżeli tak, to na co czekasz? Zrób je teraz! Nie odkładaj do wiecznego jutra 🙂 Jesteś tego warta!

Jeżeli masz problem z nazwaniem swoich zalet wpisz frazę: lista zalet w Google.

Proszę podziel się swoimi zaletami/mocnymi stronami w komentarzu na dole strony. Możesz skorzystać z komentarzy z Facebooka, a jeżeli wolisz być anonimowa, możesz wstawić swój komentarz w komentarzach strony.

Ps 1. Zobacz mój przykład wykonanego zadania w komentarzu na dole strony

Ps 2.

Właśnie jestem w trakcie tworzenia Programu:  “10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10-21-40 Dni” Planuję jego pierwsze wydanie pod koniec marca lub na początku kwietnia tego roku (2018).

Jeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/

Dodatkowe informacje o Programie WPS

Program:  “10-21-40 Dniowe Wyzwanie – Wzmocnij Pewność Siebie w Biznesie i w Swoim Życiu w 10 – 21 – 40 Dni” w skrócie WPS – przygotowany jest w 3 różnych Pakietach: WPS -10, WPS-21 oraz WPS-40

Z każdym dniem trwania programu budujemy “mięśnie” Pewności siebie, Samooceny oraz Poczucia Własnej Wartości. W zależności od wersji którą zakupisz będziesz rozwijać te mięśnie w okresie:

  • Pakiet WPS -10 Program trwa 10 dni.
  • Pakiet WPS-21 Program trwa 21 dni.
  • Pakiet WPS-40 Program trwa 40 dni.

Jeżeli jesteś wstępnie zainteresowana/zainteresowany tym programem, zapisz się proszę, poniżej. Jak tylko program będzie gotowy będziesz jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedzą:  http://odblokujswojebogactwo.pl/wps-zapis-wstepny/

Zostaw swój komentarz proszę :)