Dziś odpowiadam na list Marzeny.

Marzena napisała:

„Witam:) Od kilku lat chodzę ze zdiagnozowanym zespołem policystycznych jajników. Do momentu zdiagnozowania choroby borykałam się ciągle z wagą. Przybywała mi stosowałam dietę chudłam potem efekt jojo i tak w kółko.

W końcu żadne diety nie pomogły pomyślałam tarczyca, zrobiłam badania i nic wszystko ok. Trafiłam do endokrynologa i to on mnie skierował do szpitala gdzie wykryto u mnie PCO.Potem trafiłam do ginekologa który mi ustawił leczenie obecnie biorę tylko Dianę 35. Od zeszłego roku kiedy stanęłam na wadze i zamarłam 115 kg!!!

zawzięłam się jak nigdy dotąd. Natychmiast przeszłam na dietę Dukana. Przez rok schudłam 20 kg. Pomyślałam jednak sobie że taka dieta na dłuższą metę może być negatywna w skutkach. Postanowiłam że będę jeść dalej 5 posiłków z diety dukana pozostawiłam sobie chlebek otrębowy, jem chude mięso, wędliny warzywa (najczęściej z parowara) owoce nie wszystkie, kupuję nabiał 0%tłuszczu. Wykluczyłam pieczywo, słodycze, ziemniaki, masło, smażone, sosy i wszystko to co jest tłuste.

Efekt był taki że waga stanęła mało tego po drodze wypadły święta wielkanocne i to na co sobie w ciągu trzech dni świąt pozwoliłam zaowocowało 3 kilogramowym wzrostem wagi na 98 kg!!!! Wpadłam w histerię strasznie bałam się kolejnego efektu jojo a tak ciężko pracowałam przez rok! Postanowiłam być cierpliwa i dalej stosowałam się do mojego jadłospisu. Wczasy nad morzem zaowocowały niewielkim spadkiem wagi.

Nadmieniam że nie unikam ruchu. Mam w domu orbitreka i staram się codziennie na nim pobiegać ok 45 min, chodzę na kije, jeżdże na rolkach w zimie na łyżwach. Oczywiście nie wszystko na raz ! Zapisałam się na agua aerobic i chdzę na bieżnię podciśnieniową. Waga strasznie powoli jedzie w dół obecnie ważę 95,8kg. Chcę dalej walczyć, zawzięłam się strasznie ale może gdzieś robię błąd? A może to specyfika tej diabelnej choroby. Inne osoby przy moim aktywnościom fizycznym by były już szczypiorkami a ja dalej przypominam wieloryba.

Czy jest dla mnie jakaś szansa?”

Moja odpowiedź:

Witam serdecznie Marzeno. Z tego co piszesz wnioskuję, że naprawdę bardzo ciężko pracujesz na to, by zrzucić nadmiar kilogramów.  Może za ciężko?  Chodzi mi o to, że Twoje komórki są spięte, ściśnięte , brak tu luzu i odpoczynku. Czy zastanowiłaś się dlaczego na wakacjach Twoja waga nieco spadła?

Wydaje mi się,  że powodem było większe rozluźnienie, pozwolenie sobie na zabawę i relaks, cieszenie się chwilą.

To, co robisz jest super. Trzymasz się planu. Znalazłaś swoją dietę. To, czego Ci brakuje, to odrobina odpuszczenia sobie (w sensie psychicznym), znalezienie czasu na relaks i rozluźnienie. Znakomitą pomocą może się tu okazać zastosowanie codziennej medytacji odchudzającej.

Inną techniką wartą polecenia jest EFT. Jeżeli wiesz o czym mówię proponuję procedurę:

Ustawienie: Nawet jeżeli do tej pory byłam tak twarda i nieugięta dla siebie całkowicie akceptuję to co robiłam, bo  myślałam, że mi to służy.

Rundka: Jestem bardzo twarda i nieugięta dla siebie, nie zasługuję na to by ktoś mnie kochał i pożądał jako kobiety.

Potem rundka pozytywna:

Ustawienie: mimo, że nadal  czuję, że jestem twarda dla siebie i nie zasługuję na miłość całkowicie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: a może mogę choć trochę sobie odpuścić? Może mogę trochę poluzować i zobaczyć co się stanie? A co jakbym w tym tygodniu po prostu cieszyła się każdym dniem i dostrzegała tylko dobre, pozytywne strony mojego życia? Mogę przecież przez ten tydzień sobie odpuścić.

Odpowiadając na Twoje pytanie: „Czy jest dla mnie jakaś szansa?”

OCZYWIŚCIE, ŻE JEST! Jesteś kobietą upartą w dążeniu do osiągnięcia swojego celu i na pewno Ci się to UDA! Po prostu musisz zastosować dodatkowe metody, by Twoja Wewnętrzna Grubaska wreszcie odpuściła i  pozwoliła Ci pokierować ciałem i stać się szczupłą.

Ps.

  1. Więcej na temat medytacji znajdziesz w darmowym kursie tutaj:  http://wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/medytacjaminikurs/
  2. Więcej na temat techniki EFT znajdziesz w darmowym kursie tutaj: http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/eft/

Zostaw swój komentarz proszę :)