relaksZaczął się nowy rok, nowe obowiązki, zajęcia. Znowu potrzebujemy chwilę oddechu dla siebie. Chwilę na zrelaksowanie się. Czasami w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, a nawet nie mamy na to czasu.

A co byście powiedzieli na 3 minutowy relaks? Poświęcenie tylko trzech minut tylko dla siebie?

Dlatego przygotowałam coś naprawdę specjalnego. Coś, co zajmie Wam tylko 3 minuty waszego czasu, a dzięki czemu poczujecie się natychmiast zrelaksowani i uwolnicie się od napięcia.

Hmmmm relaks w 3 minuty?

Dokładnie tak.

Ćwiczenie , które Ci proponuję jest naprawdę proste i składa się z trzech kroków:

1. Siadasz w wygodnym miejscu i przybierasz wygodną dla siebie pozycję, zamykasz oczy.

2. Skupiasz sie na podstawie swojego kręgosłupa (w okolicy kości ogonowej)

3. Słuchasz nagrania przez 3 minuty, cały czas równocześnie skupiając się na podstawie swojego kręgosłupa i oddychając w sposób przedstawiony w nagraniu.

I to wszystko. Naprawdę proste ćwiczenie, które zajmuje tylko 3 minuty. Dziś oddaję do Twojej dyspozycji dwie odmiany tego ćwiczenia. Wybierz tę, która bardziej Ci odpowiada. Możesz też zagłosować i powiedzieć, która wersję wybrałaś/wybrałeś.

Posłuchaj nagrania 1 i sam/a się przekonaj o jego niesamowitym działaniu.

Relaks w 3 minuty.

Posłuchaj nagrania 2 i sam/a się przekonaj o jego niesamowitym działaniu.

Relaks w 3-4 minuty.

Zagłosuj, które nagranie bardziej Co odpowiada.

[poll id=”3″]

Ps. Im częściej w ciągu dnia będziesz wykonywać to ćwiczenie, w tym lepszy i spokojniejszy nastrój się wprowadzisz. To nagranie to tylko przykład i instrukcja. Wcale go nie potrzebujesz, by wykonać to ćwiczenie.

Namawiam Cię gorąco do korzystania z niego na co dzień,  kilka razy dziennie. Może na początku zobaczysz małe efekty, ale z czasem, dzięki tym kilku minutom wyciszenia kilka razy dziennie, dostrzeżesz korzystne zmiany, wyciszysz się i zaczniesz reagować na otaczające Cię sytuacje, ludzi i wydarzenia w bardziej zrelaksowany sposób.

Ps2. Jezeli chcesz pobrać  to nagranie na swój komputer, by mieć do niego dostęp na co dzień proszę bardzo. Nagrania pobierzesz z tej strony: http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/3-minutowy-relaks/

Ps3. Będzie mi niezmiernie miło, gdy zdecydujesz się podzielić ze mną i z czytelnikami tego bloga Twoimi wrażeniami i odczuciami po wykonaniu tego ćwiczenia .

Zostaw swój komentarz proszę :)