Po czym poznać, że zna się samego siebie?

Po czym poznać, że zna się samego siebie?

Niektórzy sądzą, że poznać samego siebie można tylko w czasie kryzysu. To właśnie kryzys uświadamia Ci istnienie takich aspektów twojej osoby, o których inaczej nigdy byś się nie dowiedział/a. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w sytuacji kryzysowej przechodzisz „próbę”.

Ale czy z drugiej strony nie przechodzimy „próby” w momentach, które nie mają nic wspólnego z kryzysem? Mam tu na myśli sposób, w jaki przeżywamy swoje codzienne, normalne problemy.

Jakie masz zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji w komentarzach na tej stronie

Ps

Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życiaPobierz darmowy fragment:
„Poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia” TUTAJ:

http://poznajsamegosiebie.wszystkodlaciebie.pl/ – Ten poradnik może zmienić Twoje życie!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • jak poznać siebie
 • jak poznać samego siebie
 • jak poznać siebie samego
 • jak mozna poznac samego siebie
 • poznac samego siebie

Zostaw swój komentarz proszę :)

Similar posts

18 Komentarzy

 1. Kasia's Gravatar Kasia
  25 stycznia 2016    

  Codziennie poznajemy zarówno innych Ludzi jak i samych siebie. Poznanie samego/ej siebie objawia się poprze zaufanie do siebie samego, wiarę w swoje możliwości, w codziennym, zwykłym życiu. Można na ten temat napisać książkę:-)
  Jest wielką odwagą i wspaniałym doświadczeniem spotkanie siebie. Jesteśmy dla siebie jedyną istotą ludzką, która jest z nami przez całe nasze życie, nikt inny nie jest z nami tak długo…
  Życzę Wszystkim pięknych spotkań na drodze w poznawaniu siebie:-)…

 2. Marlena's Gravatar Marlena
  15 lipca 2015    

  Moja znajoma która robi na podstawie ustawień Hellingera, ustawianie różnych energii np. smutku, radości, bogactwa itp. mówi, że nikt nigdy nie jest w stanie poznać samego siebie.
  Mają wpływ na nas tak wielkie siły jak tzw. Siła Wyższa, Bóg, Ród i to one nami sterują.
  Przebywanie w określonym środowisku również ma na nas ogromny wpływ. ( tzw. nachodzenie się pól energetycznych)
  Przykład : matka ratująca swoje dziecko, która sama podnosi samochód ; skąd ona wzięła tą siłę, przecież prawa fizyki mówią , że jest to niemożliwe.
  Myślę, że człowieka ograniczają właśnie takie przekonania, jak prawa fizyki.
  Jesteśmy wielowymiarowymi istotami i sami jeszcze nie wiemy do czego jesteśmy zdolni :)

 3. JOla's Gravatar JOla
  18 czerwca 2015    

  Myślę, że nie jesteśmy w stanie poznać siebie w 100%.Dlaczego? Ponieważ nie ma mozliwości, żebyśmy przetestowali na sobie 100% możliwych do zaistnienia sytuacji na które musielibyśmy zareagować.Przykład? Dawno temu naiwna nastolatka czytała z wypiekami na twarzy książki dotyczące himalaizmu.I wszystkie psy wieszałam na ludziach, którzy w podbramkowej sytuacji zostawiali kolegów -na pewną śmierć- i ratowali swoje życie.Lata minęły, poczytałam wiele innych książek i już nie feruję takich wyroków.Nie wiem jak JA bym się zachowała w takiej sytuacji.Deliberowanie w ciepłym domu o tym co bym zrobiła w – 40 stopniach bez dostatecznej ilości tlenu jest idiotyczne.Nie wiem co bym zrobiła.Została z przyjacielem i..zamarzła? Czy ratowała własną skórę? Nie wiem-nie znam siebie w takich ekstremalnych warunkach. Czy wskoczyłabym do płonącego pokoju ratować dziecko? Nie wiem- myślę, że tak, ale boję się ognia.Co by zwyciężyło- miłość do dziecka, czy strach przed ogniem? Nie wiem i obym się nie musiała dowiedzieć.Mogę uznać, że znam siebie w warunkach normalnych-ale w ekstremalnych -niestety nie.

 4. Kataja's Gravatar Kataja
  20 grudnia 2013    

  Po czym poznac ze znam samą siebie ? Moze po tym, ze mam kontrole nad sobą, mam tu na mysli, ze nie reaguje bezmyslnie tylko dzialam z rozmyslem, świadomie wybieram.

 5. Łukasz's Gravatar Łukasz
  19 kwietnia 2013    

  Zwycięskie przejście trudnej sytuacji jest dowodem, że dobrze już poznaliśmy siebie i mamy wystarczający potencjał, by sobie poradzić w kłopotach. A jeżeli dostaniemy po łapach to jest to kolejna lekcja na drodze do doskonałości. Ale to wcale nie znaczy, że bez kryzysu „nie znamy siebie”. Najwyżej, że nie znamy jeszcze w pełni niektórych swoich słabych lub silnych stron.

 6. JOLA's Gravatar JOLA
  12 lutego 2012    

  Według mnie to poznajemy się przez całe życie.Każda kolejna sytuacja pozwala odkryć coś nowego.Zgadzam się z tym,że ważna jest uwaga,wsłuchiwanie się w siebie.Jeśli zadaję sobie pytanie:kim jestem?,dokąd zmierzam? i umiem sobie na nie odpowiedzieć tzn. jest OK.Sam fakt nieustawania w swoim rozwoju prowadzi do coraz większych odkryć,ubogaca nasze doświadczenia i wiedzę o sobie samej.
  Pozdrawiam.Jola

 7. brygida's Gravatar brygida
  30 lipca 2011    

  Zgadzam sie całkowicie z porzedniczka

 8. 2 lipca 2011    

  Moim zdaniem osoba która naprawdę zna samą siebie akceptuje siebie i jest pewna siebie. Dlaczego? Ponieważ zna swoje mocne i słabe strony, rozumie i świadomie przeżywa oraz kontroluje swoje emocje, ma przemyślane poglądy. Osoba która zna siebie wie gdzie są granice jej strefy komfortu, wie również co chce w życiu osiągnąć, zna swoje marzenia i wartości, które są dla niej ważne. Dzięki temu ma sensowny plan na życie, przejmuje pełną odpowiedzialność za swoje życie a tym samym staje się osobą pewną siebie i akceptuje się takim jakim jest, wyciąga wnioski z przeszłości,nikogo nie obwiniając, oraz dąży do zmian na lepsze w przyszłości – koniec referatu:)

 9. AnIa's Gravatar AnIa
  28 czerwca 2011    

  …mysle,ze poznajemy siebie samych tak naprawde przez cale zycie.Z wiekiem i kolejnym doswiadczeniem mamy wieksza swiadomosc swoich zachowan.Czesto nie zdajemy sobie sprawy z wlasnych reakcji na dane sytuacje,a przez to mozemy byc mile zaskoczeni albo niemile rozczarowani.Owszem czesto naduzywmy stwierdzenia „znam siebie,nie postapil/postapilabym w ten czy inny sposob”.A jak czesto postepujemy we wlasciwy dla siebie sposob?…;)

 10. ja's Gravatar ja
  26 czerwca 2011    

  kwestia predyspozycji i umiejetnosci nabytych chyba bo wtedy wiemy w ktorym kierunku chcemy isc. zawsze mozna sie tez przekwalifikowac :-)

 11. Anna's Gravatar Anna
  20 czerwca 2011    

  Uważam, że w sytuacjach kryzysowych bardziej kształtujemy siebie i się umacniamy niż poznajemy. A poznawanie siebie to wg mnie wsłuchiwanie się w swoje wnętrze i „testowanie” co nam sprawia przyjemność, a co nie..

 12. Kamila's Gravatar Kamila
  18 czerwca 2011    

  Moim zdaniem znać siebie, to wiedzieć co lubię, co mnie cieszy, a co nie . Aczkolwiek człowiek się zmienia i poznaje siebie całe życie. Znać siebie, to również dostrzegać te zmiany w sobie i pragnienia zmian .

 13. Kaska's Gravatar Kaska
  17 czerwca 2011    

  HM…….ciezkie pytanie…po czym?nie wiem ..poznaje siebie codziennie z innej strony i czasem t straszne ,ale mile zaskoczenie.

 14. Izka's Gravatar Izka
  17 czerwca 2011    

  Dla mnie jest to umiejętność akceptacji siebie, usuwania, tego co nie jest zbyt ładne we mnie i rozwijania pozytywnych cech, bo wtedy mogę bez problemu patrzeć na siebie w lusterku i nie wstydzić się siebie.

 15. Konrad's Gravatar Konrad
  17 czerwca 2011    

  Moim zdaniem poznać samego siebie, to zdawać sobie sprawę z tego, co umiem, co mogę osiągnąć, jakie granice przekroczyć, itp…

 16. Danuta's Gravatar Danuta
  17 czerwca 2011    

  Niezależnie od tego dokąd zmierzasz na świecie, musisz znaleźć siebie samą, drogę ku swojemu wnętrzu.
  Akt poznania samego siebie – to podstawa do tego, by zacząć żyć w zgodzie z sobą i pełnią swoich możliwości !
  Miej odwagę mówić o swoich pragnieniach i otwarcie okazywać swoje uczucia. Miej odwagę być sobą !

 17. Mira's Gravatar Mira
  17 czerwca 2011    

  Hm. Bardzo trudne pytanie: Po czym poznać, ze zna sie samego siebie. Myśle, że codzienne życie co chwile wystawia nas na próby, w których odnajdujemy siebie. Najgorsze jest to, kiedy wyjdą na jaw nasze nie najmocniejsze strony i odkrywamy siebie jako naprawdę złą i nieciekawą osobę.

  • Barbara Lukowiak's Gravatar Barbara Lukowiak
   17 czerwca 2011    

   Myślę, że jest trochę racji w tym co piszesz Miro, iż codzienne życie co chwile wystawia nas na próby, w których odnajdujemy siebie. Czasami znajdziemy nasze słabsze, czasami mocniejsze strony. Ważnym w tym wszystkim jest to, że kiedy wyjdą na jaw te słabsze strony, te, z których wcale nie jesteśmy dumni – ważnym jest by je przede wszystkim zauważyć.

   Uważność bowiem to jest pierwszy krok do ich zmiany. Następnym krokiem jest natomiast chęć zmiany, a kolejnym zrobienie konkretnych kroków by dokonać tej zmiany. Np. skorzystanie z takiej metody jak EFT, by szybko i niemal bezboleśnie wzmocnić to, co w nas najlepsze i usunąć to, co nam przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Opinie

Wszystko Dla Ciebie
kobieta grawatarDziękuje za Program "Urzeczywistnij Swoje Marzenia"

Mam wiele marzen i pragnien. Wybralam te, ktore mnie w danej chwili "porwaly". Skupilam sie na nich i wytrwalam do konca.

Jedno z nich to wyjazd do Chin. Bardo chcialam tam pojechac. Chcialam zaplacic i miec to na co sie zdecydowalam wybierajac oferty. Chcialam rowniez, by to byla wycieczka objazdowa. Chcialam pojechac z biurem podrozy. Chcialam by sie mna opiekowano, troszczono, opowiadano o tych wsystkich cudach, ktore zobacze. Chcialam byc rozpieszczana, czuc sie komfortowo i bezpiecznie.

Pani Basiu tak sie wlasnie stalo. Przeczytalam plan wycieczki, spodobal mi sie, zaplacilam, pojechalam, zdobylam, doswiadczylam i bylo SUPER!!!

To jest niesamowite jak mozna sobie uproscic zycie nie kombinujac, a jedynie wierzyc. Teraz gdy wiem, jestem przekonana jak bardzo mi Pani pomogła mam okazje napisać, a przede wszystkim Pani Basiu - podziękować.

Dziekuje, dziekuje, dziekuje i pozdrawiam

Szkolenia i Poradniki do Kupienia

Darmowe Kursy i Poradniki

Potrzeby Wewnętrznego Dziecka a Spełnianie Marzeń

Zobacz kategorie

Linki

katalog stron Katalog stron Gwiazdor