Pierwsza randka – o czym rozmawiać?

Dla wielu osób pierwsza randka, zazwyczaj kojarzy się z lękiem, tremą i strachem. Niezależnie od tego, czy to jest mężczyzna, czy kobieta obydwoje myślą najczęściej: jak mi pójdzie, czy się nie ośmieszę, czy się spodobam, czy dobrze wypadnę w jego/jej oczach itd….

Niektóre osoby mniej się boją rozczarowania tą drugą osobą, niż tego, że zostaną ocenione negatywnie! Tutaj kłania się niska samoocena takiej osoby.

Ale nie o tym chciałabym dzisiaj porozmawiać.

Zauważyłam, że jednym z największych problemów związanych z pierwszą randką jest to, o czym na niej rozmawiać. Jaki temat rozmowy wybrać?

Nie odkryję Ameryki, kiedy powiem, że każdy tak naprawdę uwielbia mówić o sobie.

Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą zacznij po prostu zadawać jemu/jej pytania w stylu: jakie filmy/muzykę lubi, czym się zajmuje po pracy/szkole, czym się interesuje. Każdy przecież robi coś poza swoimi obowiązkami, więc może to być doskonałą okazją do poruszenia naprawdę ciekawego i obszernego tematu.

Przed randką przyszykuj sobie najlepiej kilka pytań, które chciałabyś/chciałbyś by Tobie zadano (pamiętaj by nie były one zbyt osobiste! To bardzo ważne!). W ten sposób sama/sam na sobie odczujesz jakich granic Ty byś nie przekroczył/a na początku znajomości.

Kiedy zadasz pytanie nie myśl w tym samym czasie o tym, o co zapytasz w następnej kolejności, ale uważnie słuchaj swojego rozmówcy. Okazuj jej/jemu swoje zainteresowanie, przytakuj, patrz w oczy.

Pamiętaj, by nie być zbyt nachalną/ym i nie pytaj o zbyt osobiste sprawy.

Jak to działa?

Pytanie zadane przez Ciebie umożliwi rozpoczęcie konwersacji, a potem rozmowa sama się dalej potoczy. Przy okazji zainteresowań można wspólnie odkryć te, które łączą was oboje, możecie razem powspominać związane z nimi przeżycia, czy ciekawe wydarzenia.

Wiele osób uważa, że rozmawianie o muzyce, książkach czy filmach jest nudne, nieciekawe, oklepane i zbyt przewidywalne. Ale jeżeli oboje jesteście sobą naprawdę zainteresowani, uważam, że warto poruszyć te tematy.

Może okazać się, że gust i zainteresowania Twojego wybranka/wybranki są diametralnie rożne od Twoich. Ale to wcale nie jest takie złe! Gdyż możecie tak naprawdę wiele się nauczyć od samych siebie. Dlatego nie bój się opowiedzieć z kolei o swoich zainteresowaniach i opowiedz trochę, powtarzam tylko trochę na swój temat. Tajemniczość według mnie zawsze jest intrygująca.

O czym jeszcze rozmawiać?

Możesz zapytać także o to jaki rodzina i przyjaciele mają udział w zajęciach, które interesują Twojego rozmówcę.

Przypomnij sobie też kilka najciekawszych/najzabawniejszych momentów z Twojego życia, o których będziesz mogła/mógł opowiedzieć swojemu rozmówcy.

Kiedy dobrze się do tego przygotujesz przed spotkaniem, z pewnością doznasz mniejszego stresu i będziesz bardziej spontaniczna/y w rozmowie. Bo będziesz miał/a pewność, że masz o czym mówić i wiesz o co zapytać!

I jeszcze jedna, ale ważna uwaga na zakończenie tego postu. Nie należy podczas pierwszego spotkania poruszać tematu byłego partnera! Druga osoba może bowiem odnieść wrażenie jakby był to nadal świeża i nie zamknięta sprawa.

A poza tym wyluzuj i bądź po prostu sobą!

Pozdrawiam

Barbara

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • pierwsza randka o czym rozmawiać
  • o czym rozmawiać na pierwszej randce
  • o czym rozmawiać na randce
  • 1 randka o czym rozmawiac
  • o czym gadać na randce

Zostaw swój komentarz proszę :)

Similar posts

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opinie

Wszystko Dla Ciebie
kobieta grawatarDziękuje za Program "Urzeczywistnij Swoje Marzenia"

Mam wiele marzen i pragnien. Wybralam te, ktore mnie w danej chwili "porwaly". Skupilam sie na nich i wytrwalam do konca.

Jedno z nich to wyjazd do Chin. Bardo chcialam tam pojechac. Chcialam zaplacic i miec to na co sie zdecydowalam wybierajac oferty. Chcialam rowniez, by to byla wycieczka objazdowa. Chcialam pojechac z biurem podrozy. Chcialam by sie mna opiekowano, troszczono, opowiadano o tych wsystkich cudach, ktore zobacze. Chcialam byc rozpieszczana, czuc sie komfortowo i bezpiecznie.

Pani Basiu tak sie wlasnie stalo. Przeczytalam plan wycieczki, spodobal mi sie, zaplacilam, pojechalam, zdobylam, doswiadczylam i bylo SUPER!!!

To jest niesamowite jak mozna sobie uproscic zycie nie kombinujac, a jedynie wierzyc. Teraz gdy wiem, jestem przekonana jak bardzo mi Pani pomogła mam okazje napisać, a przede wszystkim Pani Basiu - podziękować.

Dziekuje, dziekuje, dziekuje i pozdrawiam

Szkolenia i Poradniki do Kupienia

Darmowe Kursy i Poradniki

Potrzeby Wewnętrznego Dziecka a Spełnianie Marzeń

Zobacz kategorie

Linki

katalog stron Katalog stron Gwiazdor
CLOSE
CLOSE