Elzbieta w komentarzu na stronie: http://wszystkodlaciebie.pl/jak-przestac-byc-samotnym/comment-page-1/#comment-94 zapytała:

A jeśli ja nie boję się samotności, tylko że się nie dogadam z drugą osobą, że trzeba często iść na kompromis w związku, że nie będę miała cierpliwości itp. to jak powinno brzmieć ustawienie i rundka ?

Elzbieto Twój problem jest złożony.  Pierwsze Co należy zrobić, to odpowiednio sprecyzować problem, na który chce się opukać . W Twoim przypadku:

1.       Odczuwasz strach, że nie dogadasz się z partnerem.

2.       Boisz się, że w związku trzeba zbyt często iść na kompromis.

3.       Boisz się, ze nie będziesz miała wystarczająco duzo cierpliwości, by wytrwać w związku, wiec pewnie myślisz: po co zaczynać? Np. możesz myśleć:

Po co w ogóle zaczynać ten związek,

a.       jak ja i tak mu nie podołam

b.      nie będę miała cierpliwości itd.

Następnie do każdego z powyższych twierdzeń trzeba ułożyć afirmacje.

Podam tu przykładowe do pierwszego punktu:

Ustawienie: Mimo, że odczuwam strach, że nie dogadam się z moim przyszłym partnerem, całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: odczuwam strach, że nie dogadam się z moim przyszłym partnerem

Kolejnym krokiem jest określenie w skali od 1- 10 jak mocna odczuwasz tę obawę/strach. Kiedy mieści się ona w granicach: 3-10 zaczynasz się opukiwać.

Po każdym opukaniu robisz chwilę przerwy, oddychasz głęboko i np. patrzysz w okno by na chwilę oderwać się od problemu.

Następnie sprawdzasz znowu na skali na ile odczuwanie problemu się zmniejszyło. Opukujesz się na daną afirmację tak długo, aż Twój poziom odczuwania obawy będzie w granicach 0-2.

W trakcie opukiwania przyjdą Ci do głowy kolejne uczucia i myśli związane z tym problemem. Zapisz je, następnie ułóż odpowiednie afirmacje i opukaj się.

Ps.

W poście mowa o technice EFT. Pobierz darmowy raport na ten temat Tutaj: http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/eft/

Zostaw swój komentarz proszę :)