Niskie poczucie własnej wartości

niskie poczucie własnej wartościWiele osób cierpi na przypadłość, która nazywa się niską samooceną.

Osoby te często nie zdają sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę wysiłku wkładają w to, by utrzymać niskie poczucie własnej wartości w niezmienionym stanie, a nawet je pogłębić.

Dlatego w dzisiejszym artykule podam Ci wskazówki, dzięki którym utrzymanie a nawet utworzenie niskiej samooceny naprawdę przyjdzie Ci z łatwością.

  • Po pierwsze obwiniaj siebie o wszystko na każdym kroku. Nawet o te rzeczy, które nie były Twoim udziałem a słyszałeś/aś od innych ludzi o nich.
  • Po drugie: utrzymuj negatywne wyobrażenie o sobie w stylu: jestem głupi/a, od początku wiedziałam/em, że to nie ma sensu, nic dobrego ze mnie nigdy nie było i nie będzie, jestem beznadziejna/y, i tak mi się nie uda, więc po co w ogóle próbować. Co ważniejsze bądź świecie przekonany/a, że te wszystkie wyobrażenia o Tobie są w 100% prawdziwe.
  • Po trzecie: cokolwiek robisz nigdy nie działaj według planu i nie ucz się nowych umiejętności związanych z nowym zagadnieniem. To pomoże Ci zaprzepaścić  rozwiązanie problemu i Twoje niskie poczucie własnej wartości naprawdę się obniży.
  • Po czwarte: ślepo akceptuj jakąkolwiek krytykę skierowaną pod Twoim adresem. Mimo, że wszelkie fakty i przesłanki mówią o tym, że krytyka jest na 100% bezpodstawna. To jeszcze bardziej umocni Twoje niskie poczucie własnej wartości.
  • Po piąte: stanowczo nie staraj się poznać destruktywnych wzorców i schematów Twojego postępowania po to, by je zmienić.
  • Po szóste: całkowicie zapomnij o swoich osiągnięciach i zacznij uważać je „za nic”. Upewnij się przy tym, by nie odczuwać żadnego zadowolenia z tego, że czegoś dokonałaś/eś i raczej powiedz: każdy na moim miejscu zrobił by to samo.
  • Po siódme: upewnij się, że nie zaspokajasz swoich podstawowych potrzeb. Dzięki temu stworzenie niskiej samooceny przyjdzie Ci z dużą łatwością i Twoje niskie poczucie własnej wartości jeszcze bardziej się pogłębi.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w utrzymaniu niskiego poczucia własnej wartości. Gdybyś jednak zmienił/a zdanie i chciał/a podnieść własną ocenę, nic prostszego. Wystarczy, byś postąpił/a w zupełnie odwrotny sposób.

ps.

poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia

Zostaw swój komentarz proszę :)