Niskie poczucie własnej wartości

Niskie poczucie własnej wartości

niskie poczucie własnej wartościWiele osób cierpi na przypadłość, która nazywa się niską samooceną.

Osoby te często nie zdają sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę wysiłku wkładają w to, by utrzymać niskie poczucie własnej wartości w niezmienionym stanie, a nawet je pogłębić.

Dlatego w dzisiejszym artykule podam Ci wskazówki, dzięki którym utrzymanie a nawet utworzenie niskiej samooceny naprawdę przyjdzie Ci z łatwością.

 • Po pierwsze obwiniaj siebie o wszystko na każdym kroku. Nawet o te rzeczy, które nie były Twoim udziałem a słyszałeś/aś od innych ludzi o nich.
 • Po drugie: utrzymuj negatywne wyobrażenie o sobie w stylu: jestem głupi/a, od początku wiedziałam/em, że to nie ma sensu, nic dobrego ze mnie nigdy nie było i nie będzie, jestem beznadziejna/y, i tak mi się nie uda, więc po co w ogóle próbować. Co ważniejsze bądź świecie przekonany/a, że te wszystkie wyobrażenia o Tobie są w 100% prawdziwe.
 • Po trzecie: cokolwiek robisz nigdy nie działaj według planu i nie ucz się nowych umiejętności związanych z nowym zagadnieniem. To pomoże Ci zaprzepaścić  rozwiązanie problemu i Twoje niskie poczucie własnej wartości naprawdę się obniży.
 • Po czwarte: ślepo akceptuj jakąkolwiek krytykę skierowaną pod Twoim adresem. Mimo, że wszelkie fakty i przesłanki mówią o tym, że krytyka jest na 100% bezpodstawna. To jeszcze bardziej umocni Twoje niskie poczucie własnej wartości.
 • Po piąte: stanowczo nie staraj się poznać destruktywnych wzorców i schematów Twojego postępowania po to, by je zmienić.
 • Po szóste: całkowicie zapomnij o swoich osiągnięciach i zacznij uważać je „za nic”. Upewnij się przy tym, by nie odczuwać żadnego zadowolenia z tego, że czegoś dokonałaś/eś i raczej powiedz: każdy na moim miejscu zrobił by to samo.
 • Po siódme: upewnij się, że nie zaspokajasz swoich podstawowych potrzeb. Dzięki temu stworzenie niskiej samooceny przyjdzie Ci z dużą łatwością i Twoje niskie poczucie własnej wartości jeszcze bardziej się pogłębi.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w utrzymaniu niskiego poczucia własnej wartości. Gdybyś jednak zmienił/a zdanie i chciał/a podnieść własną ocenę, nic prostszego. Wystarczy, byś postąpił/a w zupełnie odwrotny sposób.

Polecam Ci też pewną przypowieść, po której przeczytaniu od razu zmienisz stosunek do swojej niskiej samooceny. Znajdziesz ją tutaj: http://wszystkodlaciebie.pl/poczucie-wlasnej-wartosci/

ps.

Darmowy jak na razie kurs: „4 sposoby na podniesienie poczucia własnej wartości” jest już gotowy i czeka na Ciebie! Pobierzesz go zupełnie za darmo ze strony: http://wszystkodlaciebie.pl/poczuciewartosci

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • niskie poczucie własnej wartości
 • niskie poczucie wartosci
 • zaniżone poczucie włąsnej wartości
 • obniżone poczucie własnej wartości
 • niskie poczucie wlasnej wartosci

Zostaw swój komentarz proszę :)

Similar posts

1 Komentarz

 1. Elzbieta's Gravatar Elzbieta
  8 listopada 2013    

  super 🙂 wywiesilam kartkę kartkę ku pamięci , na wszelki wypadek ! nqa czerwono wydrukowane , Elzbieta

 1. Nowy kurs o wzmocnieniu poczucia własnej wartości on 8 sierpnia 2012 at 21:55
 2. Jak ujarzmić swój niekontrolowany gniew on 6 sierpnia 2012 at 21:43

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opinie

Wszystko Dla Ciebie
kobieta grawatarDziękuje za Program "Urzeczywistnij Swoje Marzenia"

Mam wiele marzen i pragnien. Wybralam te, ktore mnie w danej chwili "porwaly". Skupilam sie na nich i wytrwalam do konca.

Jedno z nich to wyjazd do Chin. Bardo chcialam tam pojechac. Chcialam zaplacic i miec to na co sie zdecydowalam wybierajac oferty. Chcialam rowniez, by to byla wycieczka objazdowa. Chcialam pojechac z biurem podrozy. Chcialam by sie mna opiekowano, troszczono, opowiadano o tych wsystkich cudach, ktore zobacze. Chcialam byc rozpieszczana, czuc sie komfortowo i bezpiecznie.

Pani Basiu tak sie wlasnie stalo. Przeczytalam plan wycieczki, spodobal mi sie, zaplacilam, pojechalam, zdobylam, doswiadczylam i bylo SUPER!!!

To jest niesamowite jak mozna sobie uproscic zycie nie kombinujac, a jedynie wierzyc. Teraz gdy wiem, jestem przekonana jak bardzo mi Pani pomogła mam okazje napisać, a przede wszystkim Pani Basiu - podziękować.

Dziekuje, dziekuje, dziekuje i pozdrawiam

Szkolenia i Poradniki do Kupienia

Darmowe Kursy i Poradniki

Potrzeby Wewnętrznego Dziecka a Spełnianie Marzeń

Zobacz kategorie

Linki

katalog stron Katalog stron Gwiazdor
CLOSE
CLOSE