Dziś podaje odpowiedź na druga cześć listu Beti:

Beti napisała: Nie potrafię powstrzymać się od ciągłego jedzenia na przyjęciach, gdy jest duży wybór potraw: dań gorących, sałatek i ciast. Proszę o poradę jak walczyć z pokusą jedzenia zbyt dużych ilości na raz.

Moja odpowiedz:

Twoja potrzeba jedzenia wszystkiego i w ogromnych ilościach na przyjęciach może wynikać z podświadomego myślenia , że np:

  • Brakuje Ci czegoś w życiu,
  • ze musisz najadać się na zapas, bo w domu tego nie ma,
  • albo, że taka duża ilość jedzenia nie powinna się zmarnować,
  • albo: muszę być postrzegana jako uprzejma osoba pokaże wiec gospodarzom, że doceniam ich kuchnie i to, że zaprosili mnie na przyjęcie.

Motywów może być naprawdę sporo. Wymieniłam tylko kilka, ale na ich podstawie można doszukać się swojej podświadomej motywacji. Kiedy się ją znajdzie proponuję wykorzystanie techniki EFT – by ją zneutralizować. Zastosuj np.:

Ustawienie: Mimo, że jem jak najęta na tym przyjęciu, , całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: jem jak najęta.

lub/i

Ustawienie: Mimo, że Brakuje Ci czegoś w życiu i dlatego jem jak najęta, na tym przyjęciu  (na przyjęciach) całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: jem jak najęta na przyjściach lub: Brakuje Ci czegoś w życiu.

lub/i

Ustawienie: Mimo, że mam pokusę jedzenia zbyt dużych ilości na raz

całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: mam pokusę jedzenia zbyt dużych ilości na raz

Ps.

Jeżeli nie wiesz czym jest EFT tu możesz pobrać darmowy ebook na temat tej techniki: http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/eft/

Ps.2 Sprawdź jak Dziennik Odchudzania pomoże Ci schudnąć. Zobacz tutaj:  http://wszystkodlaciebie.pl/dziennikodchudzaniaZostaw swój komentarz proszę :)