Dziś odpowiadam na problem Kali, o którym pisze w komentarzu na stronie:   http://wszystkodlaciebie.pl/w-odzywianiu-kieruj-sie-regula-5-razy-r-2/comment-page-1/#comment-88

Kala napisała:

a moja zmorą nie są czekoladki czy tam tłuszcze ale PODJADANIE między posiłkami ja wciąż chodzę głodna , jem cokolwiek się podwinie mi pod rękę czyli wychodzi nie 5 posiłków a 10

Wiem, ze Kala nie jest odosobniona gdyż wiele osób otyłych ma problem z podjadaniem. Jeżeli także należysz do tych osób mam do Ciebie pytanie:

Czy dostarczasz na co dzień Twojemu ciału zbilansowanego jedzenia? Czy raczej podobnie jak Kala, jesz co popadnie. Jeżeli jesz w głównej mierze to, co Ci właśnie nawinie się pod rękę, możesz być i tak ciągle głodna. I w konsekwencji sięgać co chwilę po „coś”.

Dzieje się to z prostego powodu: Pod Twoją potrzebą: coś bym zjadła organizm stara przekazać Ci informację, ze czegoś bardzo ważnego brakuje mu do prawidłowego funkcjonowania. Ty nie wiesz, o co mu tak naprawdę chodzi. Po prostu jak ślepiec szukasz po omacku, a Twoje ciało ma nadzieję, ze to będzie właśnie to.

Ważnym jest na początku byś zauważyła co tak naprawdę codziennie zjadasz. Najlepiej, byś przez trzy kolejne dni robiła zapiski na ten temat. Pomocne w tym celu są Tabelki Redukcji Twojej wagi i wymiarów, które dostaniesz zupełnie za darmo w formie PDF do wydrukowania, w ramach DARMOWEKGO kursu: „Jak schudnąć” (możesz się na niego zapisać TUTAJ: http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/skuteczneodchudzanie/ )

Kiedy już będziesz widziała co źle robisz i uświadomisz sobie Twoją codzienną rutynę w odżywianiu następnym krokiem jest zmiana Twoich nawyków żywieniowych i ustalenie dobrej, zdrowej diety dla siebie. Dieta to obejmowałaby 3 główne posiłki w ciągu dnia i dwie przekąski.

Kiedy wprowadzisz do swojej diety zdrowe i wartościowe posiłki, wtedy „zachcianki” powinny zniknąć jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki.

Jedna czasami dzieje się tak, ze jemy zdrowo i w miarę dobrze, a i tak czujemy nieumiarkowany apetyt.

Oznacza to, że w naszej głowie funkcjonuja mechanizmy, które mają na celu utrwalenie naszej nadwagi. Twoja Wewnetrzna Grubaska po prostu zrobi wszystko, by pozostać otyłą, a nawet na wszelki wypadek przytyć bardziej.

O tym jak sobie z nią poradzić napiszę w następnym poście.

Ps.

Właśnie jestem w trakcie przygotowywania specjalnie dobranej Diety Dla Kobiety Pracującej. Dieta ta będzie tak opracowana, by była łatwa do przygotowania, była mało skomplikowana i  równocześnie zawierała zdrowe produkty nie tylko pomagające Ci schudnąć, ale także pomagjace poprawić Twoje zdrowie.

Jeżeli chcesz być jedną z pierwszych osób, które zostaną poinformowane o tym, kiedy dieta będzie już gotowa i będzie można ją zakupić zapisz się na listę oczekujących tutaj: http://www.dieta.interkursy.pl/

Pamiętaj, że zapisanie się na listę do niczego Cię nie zobowiązuje.

Zostaw swój komentarz proszę :)