Dziś odpowiadam na komentarz Agnieszki ze strony: http://wszystkodlaciebie.pl/dostrojenie-do-twojej-wyjatkowosci/

Wow Agnieszko – jeszcze nigdy nie dostałam tak rozbudowanego komentarza 🙂  Dziękuję Ci serdecznie za poświęcony czas i podzielenie się ze mną i z czytelnikami bloga WszystkoDlaCiebie.pl swoimi przemyśleniami.

Odkryłam w Twoim liście dużo bólu, zamieszania, niepewności, żalu oraz otwartości na nowe mimo przeciwności w Twoim życiu.

Agnieszko, wokół Ciebie z pewnością jest wiele osób, które chciałyby i byłyby zdolne Ci pomóc. Ale Ty ich po prostu nie dostrzegasz. Wybacz, ale z Twojego listu wynika, że skupiasz się przede wszystkim na tym co złe w Twoim życiu.

Zanim przeczytasz dalszą część tego postu, proszę rozejrzyj się po pokoju , w którym się znajdujesz i dostrzeż w nim wszystkie czerwone elementy. ZRÓB TO TERAZ PROSZĘ …………………………………….. ……..……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Już?

Dziękuję.

Ile podczas tego ćwiczenia dostrzegłaś rzeczy błękitnych w Twoim otoczeniu?

Czy już widzisz jak to działa? To nad czym skupiamy naszą uwagę ożywa i nabiera mocy. Po co więc karmić jeszcze bardziej to zło z Pani otoczenia? Nie widzimy wokół siebie nic innego, a przecież te inne rzeczy wcale się przed  nami nie ukrywają.

Może już nadszedł czas do rozpoczęcia dostrzegania błękitnych rzeczy w Pani życiu? Może nadszedł czas do dostrzegania dobra, nawet jeżeli na początku wydaje nam się, że jest tego niewiele?

Praktykowanie uczucia wdzięczności jest bardzo w tym pomocne. Codziennie napisz proszę w zeszycie 5 rzeczy, za które jesteś wdzięczna tego dnia.

Polecam też ćwiczenie że strony: http://wszystkodlaciebie.pl/co-mozesz-zrobic-teraz-aby-zaczac-przemieniac-swoje-zycie/ Wprowadzi Cię ono w nastrój i odczuwanie uczucia wdzięczności z łatwością.

Zrób też krok naprawdę materialny i poświęć czas, wyszukaj w swojej okolicy kogoś, najlepiej profesjonalistę, który mógłby Ci pomóc. Kogoś, kto by Cię wysłuchał i podpowiedział rozwiązania. Zawsze istnieją rozwiązania. Trzeba tylko nastawić się na ich odebranie. Zawsze też istnieją ludzie, którzy mogą na m pomóc. Zwróć się proszę do tej osoby. Rozmowa z żywym człowiekiem – profesjonalistą (lekarzem, psychologiem, czy osobą z opieki społecznej) może Ci naprawdę pomóc.

I jeszcze jedno. Początek ćwiczenia: „Dostrojenie do Twojej wyjątkowości” od początku, poprzez wizualizację piórka, aż do poszerzenia Twojej aury, jest czymś, co powinnaś robić codziennie, a nawet kilka razy dziennie. A najlepiej, gdybyś skupienie na podstawie swojego kręgosłupa i poszerzenie aury nauczyła się utrzymywać przez cały czas. To Cię wzmocni, uziemni. Przestaniesz fruwać w powietrzu i wreszcie poczujesz grunt pod nogami.  Inaczej spojrzysz na życie i otaczający Cię świat.

I jeszcze jedno. Ile lat ma ta przerażona, zagubiona i smutna dziewczynka, która sprowokowała Cię do napisania Twojego komentarza? Zapytaj się siebie – ile ona ma lat? I przypomnij sobie, że Ty jesteś dorosłą, 25 letnią kobietą. Dorosłą Agnieszką, która ma moc i siłę. I przytul tę zranioną i może zastraszoną malutką Agnieszkę do swojego serca. I pozwól jej poczuć  Twoją opiekę nad nią, pozwól  jej poczuć  się bezpieczną, bo Ty nad nią czuwasz.

Masz bardzo rozbudowaną wyobraźnię Agnieszko i jesteś bardzo sensytywną osobą. Pozwól, by to wszystko zaczęło pracować dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie. Zajmij się sobą z miłością , zaopiekuj się sobą. A gdy już poczujesz się silna, wtedy i dopiero wtedy będziesz w stanie pomóc swojej rodzinie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i bardzo namawiam do wykorzystania w praktyce sugestii z tego postu 🙂

Barbara Łukowiak

Zostaw swój komentarz proszę :)