badz sobaMoc pozytywnego myślenia.

„Największą i najcudowniejszą mocą, jaką Ja zostało obdarzone, jest moc myślenia; jednak niewiele osób wie jak myśleć konstruktywnie lub poprawnie, dlatego w konsekwencji osiągają jedynie mierne wyniki.”

Charles F. Haanel

Dzisiaj dowiesz się nad czym warto skupiać swoją uwagę i dlaczego to jest bardzo ważne do osiągnięcia tego, czego pragniesz.

Porozmawiamy też o idei pozytywnego myślenia. Zobaczysz ją dziś w zupełnie innym świetle. Przekonasz się też, że namawianie kogokolwiek do pozytywnego myślenia nie ma zupełnie sensu, nie na tym bowiem polega istota tego konceptu.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, że nosisz w sobie i masz do dyspozycji w każdej chwili Twojego życia 4 ważne narzędzia.

Jest to Twój  umysł, ciało, emocje i duch. Wszystkie cztery narzędzia są ściśle ze sobą połączone. Wpływają także wzajemnie na siebie oraz komunikują się ze sobą.

Ty, jako świadoma osoba możesz wysyłać nowe informacje do tego systemu, przegrywać stare pliki, odtwarzać i nagrywać nowe. Jesteś jak dyrektor zarządzający powstawaniem filmu. Trzymasz nad wszystkim kontrolę.

W jaki sposób możesz kontrolować te narzędzia? W jaki sposób zarządzasz nimi?

Może już znasz odpowiedź na to pytanie.

Otóż zarządzasz nimi skupiając swoją uwagę na konkretnej Twojej myśli.

Zastanówmy się najpierw czym jest pojedyncza myśl. Jak sądzisz, czym jest pojedyncza myśl? Niektórzy odpowiadają na to: myśl jest tym o czym myślę, lub  jest to proces, który ma miejsce w moim umyśle, lub myśl pojawia się, kiedy mój mózg zaczyna pracować.

A oto definicja pojęcia myśl, która otworzy Ci oczy i dokona przewrotu w Twoim pojmowaniu Twojej roli w tworzeniu własnej rzeczywistości:

Myśl jest wibrującą energią, która ma moc kreacji.  

Oznacza to, że w swoim życiu jesteś twórcą o wielu więcej rzeczy, niż zdajesz sobie z tego sprawę.  Już Jezus mówił do swych towarzyszy, że „Słowo staje się ciałem”

I wbrew pozorom nie jest to ezoteryczna definicja.  Za chwilę sama/sam na własnym przykładzie przekonasz się jaką moc ma myśl. I od tej chwili nic już nie będzie takie samo. Od tej chwili to Ty z pełną świadomością, codziennie będziesz kreować swój wymarzony świat.

Psychologowie mówią, że mamy od 50 do 60 tysięcy myśli na dzień. Nasze mózgi są jak fabryki myśli. Wytwarzają myśl za myślą przez cały dzień. I jeżeli myślisz, że te myśli nie mają znaczenia i idą w próżnię, za chwilę przekonasz się jak głęboko się mylisz. Jeszcze raz powtórzę: Myśl jest wibrującą energią, która ma moc kreacji.

Za chwilę wykonamy razem ćwiczenie, które w prosty sposób udowodni tę definicję.

Ćwiczenie:

Pomyśl przez chwilę o Twojej ulubionej potrawie, o czymś, co bardzo Ci smakuje i czemu naprawdę nie możesz się oprzeć. Czy są to pierogi, sernik, czekolada, cokolwiek to jest teraz pomyśl o tym.

Już?

Jak myślisz o swojej ulubionej potrawie, zauważ jak zmieniła się Twoja postawa, czy poczułaś wzmożone wytwarzanie śliny? Czy pojawił się uśmiech na Twojej twarzy? A teraz powąchaj tę potrawę i skosztuj troszeczkę? Jakie reakcja twojego ciała zaobserwowałaś teraz? Jakie emocje poczułaś? Napiszcie proszę na czacie swoje wrażenia.

Zobacz – jak prosta myśl o ulubionej potrawie wywołała całe spektrum reakcji w Twoim ciele, w Twoich emocjach, a może nawet przypomniałaś/przypomniałeś sobie jakieś zdarzenie z Twojego życia związane ze spożywaniem tej potrawy.

A teraz zastosujemy kolejną myśl. Pomyśl o potrawie, której nie cierpisz. Pomyśl o tym jaki ma ona kolor, teksturę, zapach…….  I ugryź kawałek jeżeli możesz się do tego zmusić.

Jakie reakcje w Twoim ciele powstały podczas tego procesu? Jakie emocje, uczucia się obudziły? Jaki grymas powstał na Twojej Twarzy? W którym miejscu w Twoim ciele to najbardziej poczułaś/poczułeś?

Wszystko, co zrobiłaś/zrobiłeś, to pomyślałaś/pomyślałeś o swoim ulubionym i o znienawidzonym daniu, a to pociągnęło za sobą szereg reakcji. Im dłużej o tym myślałaś/myślałeś i im dokładniej pozwalałaś/pozwalałeś na to, by myśl o wybranej potrawie zaistniała w Twoim umyśle, tym intensywniejsza była reakcja na te myśli. I oczywiście Twoja fizjonomia reagowała całkiem inaczej na myśl o ulubionej potrawie i na myśl o znienawidzonej. A to wszystko było wywołane przez jedną niewinną myśl.

Czy zgadzasz się w tej sprawie ze mną?

Tak, to ćwiczenie udowadnia siłę pojedynczej myśli. Może ona zmienić Cię emocjonalnie i fizjonomicznie.  

Niesamowite prawda?

Wiele osób słyszało o sile pozytywnego myślenia, czytało o nim w książkach, ale tak naprawdę nie zdają oni sobie sprawy z tego jak to dokładnie działa. Teraz rozumiesz, że to, co słyszałaś/słyszałeś o sile pozytywnego myślenia jest prawdą. A to zrozumienie przeniesie Cię na zupełnie nowy poziom samoświadomości.

To zainspiruje Cię także do tego, że warto monitorować swoje myśli, bo teraz świadomie wiesz, co one potrafią zdziałać i jak wielką siłę posiadają.

Proszę podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego artykułu w komentarzu poniżej J Będzie to inspirujące zarówno dla mnie, jak i innych czytelników tego bloga.

Zostaw swój komentarz proszę :)