Ostatnio dostałam takie pytanie od Małgorzaty:

Pani Barbaro,
uczestniczę w Pani darmowym mini kursie na odchudzanie, pobrałam plik mp3 – wizualizację i słucham jej od kilku dni codziennie, tam zaleca Pani na początku tego nagrania, aby lewą ręką chwycić mały palec prawej ręki – i tak tez czynię. Jednak 2 dni temu otrzymałam od Pani kolejną lekcję pt. procedura odchudzania, a z jej treści wynika, że podczas wygłaszania zalecanej tam afirmacji (przed posiłkiem)należy chwycić mały palec odwrotnie, czyli prawą ręką lewej ręki i wyobrazić sobie samą siebie szczupłą, tak jak w nagraniu mp3. mam więc pytanie, czy to jest poprawne i jedna technika nie wiąże się z drugą, czy też wykonując oba te ćwiczenia powinno się jednak chwytać zawsze w ten sam sposób? Małgorzata

Bardzo dziekuję Małgorzto za to pytanie. Myślę, że więcej osób może mieć z tym problem, dlatego odpowiadam na blogu.

Tak, to jest poprawne. Wykonując ruch ręką (chwytając palec) zakładamy tym samym tzw. kotwicę, która utrwala sie w naszej podświadomości i z czasem wykonanie samego tylko gestu przynosi efekt przypominania sobie o tym, czego kotwica dotyczyła, tym samym odpowiedniego nakierowania podświadomosci.

Te gesty różnią się, ponieważ za każdym razem programujemy trochę odmienne rzeczy (w medytacji to, że z łatwością sobie ją przypomnimy.Przed śniadaniem, ze z łatwością będziemy się kierować zdrowym i dobrym dla nas wyborem produktów spożywczych, po jedzeniu natomiast utrwalamy obraz siebie jako osoby szczupłej i mającej optymalną wagę.)

ps.

Na darmowy kurs zapraszam tutaj:  http://wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/medytacjaminikurs/

Ps2.

Masz do mnie pytanie? Zadaj mi je TUTAJ: http://wszystkodlaciebie.pl/zapytaj/ Chętnie odpowiem.

Zostaw swój komentarz proszę :)