O tym jak poskromić wieczorny apetyt pisałam kilka dni temu w poście:

8 sekretnych sposobów na poskromienie wieczornego apetytu , który znajdziesz TUTAJ: http://wszystkodlaciebie.pl/8-sekretnych-sposobow-na-poskromienie-wieczornego-apetytu/

Dziś chcę Ci przybliżyć punkt 8 z 8 sekretów, czyli zastosowanie  techniki EFT i opukanie się z odpowiednio dobraną afirmacją.

Zacznijmy może od zastanowienia się po co w ogóle odczuwamy głód?

Odpowiedz oczywiście jest bardzo prosta. Głód sygnalizuje Ci, że masz niezaspokojoną jakąś potrzebę. Może to być potrzeba Twojego organizmu, a może to być potrzeba Twojej psychiki.

Z organizmem sprawa jest prosta: czujesz burczenie w brzuchu, jest Ci słabo i wiesz, ze dziś prawie nic nie jadłaś. Musisz więc sięgnąć po posiłek i najlepiej by było, gdybyś wybrała coś naprawdę zdrowego do zjedzenia.

Możesz odczuwać głód wynikający z potrzeby Twojego organizmu, kiedy jesteś na nieracjonalnej diecie i na siłę chcesz schudnąć 7 kg w przeciągu 3 dni na przykład. Pozwól, że tego nie skomentuję, bo takie postępowanie nie wydaje się racjonalne i jest to prosta droga do efektu jo –jo.

Ale co, jeżeli zjadłaś już dużo, nawet nadprogramowe co nieco i dalej nie możesz pozbyć się tej nie dającej opanować myśli: coś bym zjadła!

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest to potrzeba organizmu, bo twój brzuch jest pełny, wydęty, twardy i nie wiesz jak to możliwe, by jeszcze coś się w nim zmieściło. A mimo to uczucie: mam na coś ochotę nie chce Cię opuścić.

Jak zapewne się domyślisz w takim wypadku jakaś Twoja potrzeba psychiczna domaga się zaspokojenia. Czasami zdajesz sobie wyraźnie sprawę z tego o jaką potrzebę chodzi. Możesz np. Być smutna, czuć się samotna, zła, nieszczęśliwa. Zawsze, kiedy wcześniej byłaś w podobnej sytuacji zjedzenie czegoś choć na chwilę podnosiło Twój nastrój i przez tę krótką chwilę Twoja uwaga skupiała się na czymś innym.

Czy istnieje inny sposób niż jedzenie, by zaspokoić tę zajadaną potrzebę i przestać odczuwać ten przeszkadzający głód? Oczywiście, że taki sposób istnieje.

Co byś powiedziała na to, jak po kilkukrotnym opukaniu pewnych punktów na Twoim ciele i wypowiedzeniu specjalnie dobranej afirmacji natężenie odczuwania przez Ciebie głodu spadłoby i nie byłoby już takie intensywne?

Jeżeli nie znasz jeszcze techniki EFT może Ci się to wydawać śmieszne i niemożliwe. Jeżeli jednak znasz tę technikę, proponuję byś opukując się zastosowała takie afirmacje:

Ustawienie: mimo, że czuję ten okropny przymus jedzenia całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie wybaczam to sobie.

Rundka: ten okropny przymus jedzenia

i/lub:

Ustawienie: mimo, że jestem taka smutna (zła, nieszczczęśliwa, samotna) i dlatego teraz nie mogę przestać jeść i czuję ten nieustanny głód całkowicie i kompletnie kocham siebie, akceptuję siebie wybaczam to sobie.

Rundka: jestem taka smutna (zła, nieszczczęśliwa, samotna) i dlatego teraz nie mogę przestać jeść i czuję ten nieustanny głód

Wystarczy, jeżeli opukasz odpowiednie punkty swojego ciała i zastosujesz tę albo podobne do tej afirmacje a natężenie Twojego odczuwanego głodu spadnie.

Ps.

Nie zastanawiaj się czy to prawda. Po prostu sprawdź i przekonaj się na sobie. Darmowy raport o tym czym jest technika EFT i jak ją zastosować w praktyce pobierzesz tutaj: http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/eft/Zostaw swój komentarz proszę :)