Autorem artykułu jest Anita Rączka

Chciałbyś by twój dom był oazą spokoju, w związku panowała harmonia, natomiast w łóżku było tak dobrze jak na początku waszej znajomości? Zobacz, w jaki sposób dojść do porozumienia z twoją partnerką…
Jaki typ kobiet pożądają mężczyźni? W kilku słowach można ująć to tak: kobietę potrafiącą być damą w życiu i dziwką w łóżku. Całkowita odwrotnością do tego jest kobieta, która nie wykazuje żadnej inicjatywy w łóżku, a w życiu codziennym, jest niczym rozwścieczona burza. Niszczy porządek, zakłóca spokój. Ty mężczyzno wiesz, jaka kobieta jest spełnieniem twych marzeń. Ale jak sprawić, by Ona była taka? By nie krzyczała i nie złościła się?

Aby osiągnąć te cel, należy najpierw określić jakie męskie zachowania, najbardziej ją drażnią. Potem zastanowić się, czego pragną kobiety. Następnie zweryfikować swoje postępowanie i w końcu wprowadzić to wszystko w czyn.

Do spraw, które najbardziej złoszczą kobiety, należy brak porozumienia, jej przekonanie, iż ty nie chcesz jej wysłuchać. Ty jako facet, możesz nie odczuwać potrzeby rozmowy, na tematy dla Ciebie mało istotne. Czas jaki ona na to wybiera, być może jest nie odpowiedni dla Ciebie. Ona jako kobieta, kobieta emocjonalna i działająca często instynktownie, działa właśnie często pod wpływem impulsu. Mając daną potrzebę, próbuje ją zaspokoić.

Co jest ważne dla kobiety w trakcie rozmowy?
– kontakt wzrokowy
– krótkie potwierdzenia, że rozumiesz to co ona chce ci przekazać
– w razie potrzeby, pytaj

Być może zgodzisz się na to wszystko, ale co zrobić, jeśli ona chce rozmawiać wtedy, gdy tobie wybitnie to nie pasuje? Możesz ją rozwścieczyć, jeśli odpowiesz jej ciszą, zatopisz noc w gazecie, lub odburkniesz: – „nie mam czasu”. Zapewniam Cię, iż ona bez problemu zaczeka z rozmową na czas dobry dla Ciebie, jeśli ty łagodnie dasz jej to do zrozumienia. Poświęć jej kilka sekund dosłownie i powiedz: – „rozumiem, jak bardzo jest to dla Ciebie istotne, gdy tylko skończę to i to, to porozmawiamy na ten temat.”

Jeśli okażesz jej swoje zainteresowanie, choć w kilku słowach, ona nie poczuje się odrzucona i sama ze swoim problemem. Zrozumie, że to co ona czuje, liczy się dla Ciebie i jeśli ty dotrzymasz słowa, unikniesz z jej strony irytacji, złości i krzyków.

Jak prowadzić z nią rozmowę? Jeżeli widzisz, że jest pełna emocji, potrzebuje coś z siebie wyrzucić, pozwól jej mówić i nie wtrącaj się dopóki, ona nie skończy. W tym momencie wystarczy kontakt wzrokowy. Jeśli się pyta, odpowiedz. Nie odpowiadaj samymi: tak, nie, nie wiem. Ona naprawdę liczy, że przedstawisz jej swoje zdanie. Być może oświadczysz, że ona kompletnie nie zgadza się z twoimi zdaniem. Jeśli tak jest, może warto, zaznaczyć w trakcie rozmowy, jak bardzo cenisz jej zdanie oraz, że zależy Ci na dojściu do kompromisu. Nie krytykuj i nie przerywaj…Nie chodzi o to by zgadzać się z każdym jej słowem. Możesz mieć całkiem odmienne zdanie, jednak to w jaki sposób będzie wyglądała wasza komunikacja i czy ty postawisz na swoje, tak naprawdę zależy, od sposobu jej prowadzenia. Kobieta przeświadczona, o tym jak wiele dla ciebie znaczy i przekonana, iż jej zdanie dla Ciebie się liczy, jest bardziej skłonna do ugody. Czasem wystarczy, że ona widzi, iż ty ją wysłuchujesz.

Jak postawić na swoim? Wykaż kobiecie, korzyści, jakie może Ona osiągnąć przez taką, a nie inną decyzje, nie mów o swoich (choćby były o wiele większe, ale o jej korzyściach). Prowadź rozmowę zadając jej pytania, tak aby odpowiedz na nie była z jej strony twierdząca. Niech czuje, że nie wymuszasz od niej decyzji, nie zmuszasz do swojego punktu widzenia. Prowadząc w taki sposób rozmowę, ona będzie czuła się spokojna i doceniona, a co za tym idzie ty osiągniesz swój cel.

www.Evilka.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zostaw swój komentarz proszę :)