uczucie przytłoczeniaNa początku Nowego Roku jesteśmy naprawdę podekscytowani i nastawieni bardzo pozytywnie do tego, czego możemy się w tym roku spodziewać. Snujemy plany, ustalamy cele.

Niestety już pod koniec stycznia okazuje się, że wiele osób jest wręcz przytłoczonych nowymi planami i celami oraz chęcią pogodzenia starych obowiązków z nowymi.

Dziś chcę zainspirować Cie do tego, byś roztoczyła szczególnego rodzaju opiekę nad sobą, tak, by nie czuć się przytłoczona znowu i znowu i znowu….

Czy Twoja lista: “Do zrobienia” rozrasta się wciąż i rozrasta, a w końcu przyjmuje naprawdę ogromne rozmiary? Czy masz więcej pomysłów na dzień, niż godzin na dobę?

Kiedy czujesz, że masz ogrom rzeczy do zrobienia i nie wiesz dosłownie w co „wsadzić” ręce, jest naprawdę łatwo czuć się przytłoczoną. A kiedy czujesz się w ten sposób, bardzo często zdarza się, że w pewnym momencie ogarnia Cię coś w rodzaju mentalnego paraliżu i naprawdę nie jesteś w stanie ruszyć się w żadnym kierunku.

Dzieje się tak dlatego, ze po prostu, kiedy jesteś naciskana i popychana z różnych stron, nie możesz myśleć jasno i efektywnie.

Niezależnie od tego jakie jest źródło uczucia przytłoczenia, hamuje ono Twoją zdolność do przyciągnięcia rzeczy w Twoim życiu, których naprawdę pragniesz doświadczać i posiadać.

Najgorsze jest to, że bardzo często wcale nie jesteśmy świadomi tego, że doznajemy przytłoczenia. Częstym jego sygnałem może być to, że upuszczamy rzeczy na podłogę, rozlewamy kawę czy inne napoje lub kropla pasty do zębów brudzi nam ubranie. Te drobne, ale naprawdę irytujące rzeczy pomagają nam uświadomić sobie to, ze wzięliśmy w danym momencie zbyt dużo na siebie.

Innymi oznakami przytłoczenia są:

  • Brak poczucia humoru
  • Drażliwość
  • Brak entuzjazmu
  • Nieadekwatne zachowania do sytuacji
  • Bycie nieskutecznym przez cały dzień, mimo wykonywanej pracy.

Zadaj sobie pytanie i zauważ, czy czasem nie dopadło Cię uczucie przytłoczenia. Jeżeli tak, to nie martw się. Za pomocą techniki EFT skutecznie sobie z nim poradzisz. Już w następnym poście znajdziesz kolejną wideo-prezentację. Pokażę Ci w niej jak możesz wykorzystać EFT, by pozbyć się uczucia przytłoczenia. A co za tym idzie przestać blokować obfitość w Twoim życiu.

Proszę zostaw swój komentarz na temat dzisiejszego postu poniżej. Powiedz nam jak często odczuwasz uczucie przytłoczenia i może nawet masz swoje własne sposoby poradzenia sobie z  tym przytłaczającym uczuciem ?

ps.

poznaj samego siebie i zacznij żyć pełnią życia
Ps2.

KRÓTKA ANKIETA

Daj mi znać proszę

Który z kursów interesuje Cię najbardziej?

Zobacz rezultaty

Loading ... Loading ...

Bardzo dziękuję Ci za oddanie głosu 🙂

Zostaw swój komentarz proszę :)