Czy substancjami, które słodzą i są niemal bez kalorii warto zastąpić niezdrowy cukier?

W niezliczonej ilości produktów o obniżonej kaloryczności, obecnych na naszym rynku możesz znaleźć słodziki. W wielu z nich znajduje się Aspartam (symbol E 951). Okazuje się, że jest on jednym z najniebezpieczniejszych związków chemicznych dodawanych do żywności. Proszę obejrzyj film i sama się o tym przekonaj.

Dowiesz się z niego naprawdę szokujących wiadomości!

Oto część 1 filmu:

Część 2 filmu:

Trudno uwierzyć, że tak niebezpieczny dla naszego zdrowia związek jak aspartam występuje w niskokalorycznych jogurtach, owocowych napojach gazowanych, płatkach śniadaniowych, gumach do żucia bez cukru, sosach do lodów, syropach do kawy, słodzikach, keczupach i ciastkach bez cukru, napojach i batonikach,

Inne źródła aspartamu w żywności to: multiwitaminy, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, napoje z herbatą, polewy, galaretki, napoje owocowe i mleczne, napoje dietetyczne, rozpuszczalna kawa i herbata, środki przeczyszczające, mrożone desery, napoje kawowe, miętowe, odświeżacze oddechu.

A co z innymi słodzikami? Czy są polecane w diecie odchudzającej? Jak wykazały ostatnie badania,  zastąpienie cukru słodzikiem nie zmniejsza ogólnej kaloryczności diety, gdyż Aspartam o wiele bardziej niż cukier wzmaga w mózgu wydzielanie endorfin, które są odpowiedzialne m. in. za wzrost łaknienia. Ponadto słodzik, podobnie jak cukier, wzmaga wydzielanie insuliny wpływającej na rozrost komórek tłuszczowych.

Bardzo często na produktach, w których cukier zastąpiono środkiem słodzącym można znaleźć określenie „light”.Nie oznacza to jednak, że ilość kalorii zmniejszono tu do minimum. Często produkty te mają nawet wyższą kaloryczność, tak jak to jest w przypadku czekolad ,,light’’, które wprawdzie nie zawierają cukru, ale mają za to więcej tłuszczu! I do tego tego niezdrowego – tłuszczu trans!  Wybierając produkty „light”, powinnaś starannie czytać etykiety informujące o składzie. W produktach tych często głównym nośnikiem energii jest tłuszcz. Tak naprawdę,wyroby te są produkowane głównie z myślą o diabetykach!

ps.

Informacje te są fragmentem mojej nowej książki: “7 sekretów zdrowego odżywiania, czyli jak zdrowo jeść, by schudnąć” Poradnik jest już dostępny do kupienia: http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/7-sekretow-zdrowego-odzywiania/ 🙂

ps2.

Proszę podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego jakże szokującego filmu! Zostaw swój komentarz poniżej.

Zostaw swój komentarz proszę :)