Post z serii: Bawmy się razem tego lata.

Do czego porównałabyś własne ciało? Co kojarzy Ci się z Twoim ciałem? Czy są to stwierdzenia aprobujące, niosące w sobie pozytywny wydźwięk? Czy raczej wzbudzające w tobie niechęć?

Pewną odpowiedź na to pytanie uzyskasz, kiedy dokończysz zdanie:  Moje ciało jest jak….

Bardzo ciekawa jestem Twojej odpowiedzi. Najczęściej osoby otyłe niecierpią, nieaprobują, wręcz nienawidzą siebie za to jak wyglądają. Mają ogromną niechęć do robienia sobie zdjęć, a w lustro starają się nie patrzeć.

Ale czy Twoje ciało jest  temu winne?

A co byś powiedziała na taką metaforę:  Moje ciało jest świątynią.

Jak traktowałabyś świątynię? Czy wrzucałabyś do niej wszystkie śmieci i wielkie ilości żarcia pełnego chemii? Kiedy idziesz na zakupy do sklepu spożywczego, zadaj sobie pytanie: czy umieściłabym to w świątyni swojego ciała?

Prawda, że jakże inaczej wtedy widzimy i odczuwamy własne ciało?

A co powiesz na stwierdzenie: Moje ciało jest moim najlepszym przyjacielem.

Jak traktuje się przyjaciela? Czy zważa się na jego potrzeby, sprawia mu się drobne przyjemności? Słucha się co ma do powiedzenia?

Jakie inne, umacniające Cię i wyzwalające pozytywny stosunek do własnego ciała porównania możesz zastosować? Masz jakiś pomysł?

Od dzisiaj zacznij rozwijać kochający związek z twoim ciałem. Zdecyduj, że od TERAZ będziesz myślała o swoim ciele na co najmniej 5 nowych, konstruktywnych sposobów. Sposobów, które wywołają Twoje pozytywne emocje w stosunku do własnego ciała.

To zadanie Z SERII: BAWMY SIĘ RAZEM TEGO LATA.

Ustal, że przez najbliższe 21 dni, kiedy  będziesz myślała i mówiła o swoim ciele będziesz używała takich np. zwrotów:   moje ciało jest świątynią, podarunkiem, tańcem, radością, przyjacielem, twórczością, szczęściem, itp.

Postanów solennie, że będziesz żyła zgodnie z tymi nowymi porównaniami przez najbliższe 21 dni. Co Ty na to?

Zawsze, kiedy pojawi sie w Twojej głowie negatywna myśl odnośnie Twojego ciała powiesz: skreślam, skreślam, skreślam i na to miejsce wstawisz: Dzisiaj nieodwołalnie postanawiam, że moje ciało jest świątynią (podarunkiem, tańcem, radością, przyjacielem, twórczością, szczęściem)

W mojej książce: „Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę” umieściłam szablon, wzór afirmacji, która może Ci pomóc w zrealizowaniu tego postanowienia.

Pomyślałam, że może Ci on się przydać, dlatego zapisałm dla Ciebie ten szablon jako gotowy do wydrukowania plik PDF. Możesz go pobrać TUTAJ: http://wszystkodlaciebie.pl/prezent/Kochane_cialo.pdf

SZABLON TEN MOŻESZ SOBIE WYDRUKOWAĆ/PRZEPISAĆ i powiesić  na przykład na lustrze w łazience, czy też na lodówce. Będzie on Ci przypominać, że Twoje ciało jest Twoim najlepszym przyjacielem. Oto treść afirmacji i co musisz zrobić:

Spójrz na siebie, dotknij się i powiedz:

Moje ciało, zawsze spełniasz moje oczekiwania, chronisz mnie. Pozostaje mi jedynie podziękować Ci za Twoje poświęcenie, miłość i troskę o mnie. Dziękuję Ci za to z głębi serca. /Tylko tyle i aż tyle/.

Ps
kreatywne odchudzanieJeżeli jesteś zainteresowana całością publikacji: „Kreatywne odchudzanie, czyli jak uzyskać upragnioną sylwetkę” możesz ją jeszcze zamówić w księgarni. Ale pośpiesz się z decyzją, bo nakład tej książki jest już na wyczerpaniu i nie każda księgarnia posiada jej egzemplarz.

Pozdrawiam cieplutko, zapraszam do lektury i życzę Ci powodzenia w osiągnięciu wymarzonej sylwetki!

Ps.2.

W komentarzu poniżej podaj proszę swój pomysł na nową, cudowną i wspierającą nazwę dla swojego ciała.

Zostaw swój komentarz proszę :)