Post z serii: Odchudzanie rozpoczyna się od słuchania własnego ciała – #2

Wiele osób z nadmiarem kilogramów zadaje sobie pytanie: „Czy można na trwałe schudnąć? Przecież stosowałam już tyle diet w swoim życiu i niestety diety te kończyły się efektem jo jo za każdym razem!”

Odpowiedzią na trwałą utratę wagi i zdrowe relacje z żywnością jest nauczenie się intuicyjnego jedzenia.  Kiedyś wiedziałaś co to znaczy jeść intuicyjnie. Ale było to bardzo dawno temu (chyba, że jesteś szczupła). Otóż niemowlęta i bardzo szczupłe osoby  jedzą intuicyjnie.

Jeżeli masz okazję, spójrz na niemowlę. Przekonasz się, że dziecko krzyczy i żąda żywności, kiedy jest głodne, niezależnie od pory dnia, czy tego, że jego matka jest zajęta lub zmęczona. A kiedy dziecko się naje, butelka zostanie odrzucona lub jedzenie zostaje zrzucone na podłogę. Dzieci nie muszą zjadać do czysta wszystkiego z talerza, by dostać deser (chyba, że ich rodzice zaczną je zmuszać do tego).

W teorii, intuicyjne jedzenie jest bardzo proste. Zawiera tylko trzy zasady:

  • Jedz, kiedy fizycznie jesteś głodna,
  • przestań, kiedy jesteś pełna,
  • Ciesz się tym, co jesz.

Brzmi prawie jak przeciwieństwem diety, prawda?

Najlepsze jest to, że kiedy nauczysz się jeść intuicyjnie, Twoje ciało wróci do swojej naturalnej wagi i będzie w stanie utrzymać tę wagę bez diety lub wykonywania nadmiernych ćwiczeń fizycznych.

W następnym poście przekażę Ci sekret, jakie istnieją cztery główne powody, dla których osoby otyłe się przejadają i co z tym fantem można zrobić.  No , z tym sekretem trochę przesadziłam, ale i tak zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu 🙂

Barbara Łukowiak

Ps.

W komentarzu na dole strony zapraszam Cię do dyskusji na temat: „Jak Ci się podoba idea intuicyjnego jedzenia?” Twoja opinia jest dla mnie ważna!

Zostaw swój komentarz proszę :)