Mleko i nabiał stanowią podstawę diety w wielu krajach. Mleko uważane jest za bardzo dobre źródło białka, żelaza i wapnia. W reklamach określane jest jako niezwykle cenny produkt. Jednak niektóre osoby zajmujące się żywieniem nie zachęcają do picia mleka. Dlaczego, skoro jest tak dobrym źródłem składników mineralnych? Niestety mleko krowie jest trudno przyswajalne przez organizm ludzki.

Mleko ma największą wartość, gdy jest nie pasteryzowane, nie homogenizowane, bez dodatku sztucznych witamin. Jest wtedy tak zwanym pełnym pokarmem. Pite „prosto od krowy” nie wyrządza szkód naszemu organizmowi.

Jednak wszelkie procesy chemiczne, jakim jest poddawane obniżają jego wartość drastycznie.

Czy wiesz jakie mleko pijesz? Proszę obejrzyj film i sam/a się  przekonaj co naprawdę ukryte jest w mleku. Dowiesz się z niego naprawdę szokujących wiadomości!

Oto część 1 filmu:

Część 2 filmu:

Zwróć proszę uwagę na to, jak produkty mleczne (mleko, kefir, jogurt, śmietana, mleko w proszku, lody, ser biały, ser żółty) wpływają na twój stan zdrowia. Jeżeli miewasz wysypki skórne, katary, często jesteś przeziębiona, źle trawisz, masz nadwagę, spróbuj przez jakiś czas zrezygnować z mleka i jego przetworów.

Może u Ciebie występować nietolerancja laktozy. Możesz być też uczulona na mleko. Obserwuj zatem siebie i  sprawdzaj, czy w Twoim ciele zaszły pozytywne zmiany, kiedy przez jakiś czas przestałaś spożywać produkty mleczne.

ps.

Informacje zawarte w tym artykule są fragmentem mojej nowej książki: „7 sekretów zdrowego odżywiania, czyli jak zdrowo jeść, by schudnąć” Poradnik jest już dostępny w sprzedaży 🙂 : http://sukces.wszystkodlaciebie.pl/7-sekretow-zdrowego-odzywiania/ 🙂

ps2.
Na górze strony znajdziesz link do pobrania obszernych fragmentów książki: „7 sekretów zdrowego odżywiania, czyli jak zdrowo jeść, by schudnąć”

ps3.

Proszę podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego jakże szokującego filmu! Zostaw swój komentarz poniżej.

Zostaw swój komentarz proszę :)