Wiele osób odczuwa niepokój w kontaktach z innymi ludźmi.  Nie potrafią się znaleźć w towarzystwie, myślą, że są ciągle oceniane przez pozostałych. Co możesz zrobić, kiedy wiesz, że nie dajeszsz już rady.

I masz to kołatanie serca, drżenie, duszności  i czujesz się naprawdę nieszczęśliwa na samą myśl, że za parę godzin/dni będziesz musiała się z kimś spotkać, przeprowadzić rozmowę, czy wziąć udział w rodzinnej uroczystości?

Może najpierw powiem Ci czego tak naprawdę nie powinnaś robić. Otóż najgorsze ze wszystkich jest unikanie towarzystwa, unikanie spotkań, zaszywanie się w domowych pieleszach. To tylko pogarsza sytuację i nie pozwala Ci wyjść z impasu, w którym się znalazłaś.

Ok. Ale co się stanie jak już zdecydujesz się wyjść na spotkanie innym? Prawdopodobnie, kiedy przeczytałaś to pytanie od razu obudziły się w Tobie podane wyżej symptomy fizyczne odczuwanego przez Ciebie strachu. Może był to uścisk w żołądku, może ręce zaczęły Ci się pocić, może instynktownie odsunęłaś się od komputera. To, jak mocno zareagowałaś zależy od głębokości Twojego problemu.

Powiem Ci, że jest jednak sposób na to, by ten stan rzeczy uległ zmianie. Sposób na to, byś wreszcie nawiązała satysfakcjonujące Cię relacje i miała oddanych przyjaciół. Co możesz w takim razie zrobić?

Nie martw się, nie chcę Cię od razu wrzucać do głębokiego basenu. Może dla niektórych ten sposób nauki pływania jest skuteczny, ale przecież istnieją łagodniejsze metody. Niektóre są naprawdę mało znane. Należy do nich zastosowanie EFT czyli technik emocjonalnej wolności. Bardzo zachęcam Cię do zapoznania się głębiej z tą metodą i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Tutaj podam tylko informacje dla osób, które znają EFT.

Ustawienie: Mimo, że pocą mi się dłonie (wstaw także inne: czuję kołatanie serca, natychmiast się wycofuję, uścisk w żołądku itd.) na samą myśl o tym, że mam się spotkać z…. całkowicie i kompletnie kocham, akceptuję siebie i wybaczam to sobie.

Rundka: pocą mi się dłonie (wstaw także inne: czuję kołatanie serca, natychmiast się wycofuję, uścisk w żołądku itd.)

Do każdego sformułowania rób kolejne opukiwania i sprawdzaj, jak Twój poziom emocji związanych z danym zagadnieniem się zmniejsza.

Pozdrawiam

Barbara Łukowiak

Zostaw swój komentarz proszę :)