dietaBanalne na pozór pomyłki, które nieświadomie popełniasz podczas odchudzania, mogą zrujnować efekty nawet najlepszej i najskuteczniejszej diety odchudzającej, którą zdecydowałaś się zastosować. Może warto wobec tego bliżej się z nimi zapoznać?

Zwłaszcza, kiedy planujesz być szczuplejsza z nastaniem wiosny i lata?

Dlatego dzisiaj przedstawię Ci 3 błędy najczęściej popełniane przez kobiety podczas odchudzania.  Te 3 błędy nie tylko nie pomagają im schudnąć, ale nawet mogą przyczynić się do utrwalenia ich nadwagi.

Błąd pierwszy:

Źle dobrana dieta.

To dzięki niej 95% kobiet, które się odchudzały, bardzo szybko wraca do poprzedniej wagi, a nawet nabiera więcej kilogramów. Przez źle dobraną dietę mam na myśli wszelkie diety „cud” obiecujące schudnięcie np. 15 kilogramów w przeciągu miesiąca. Diety te najczęściej proponują drastyczne obniżenie ilości i jakości przyjmowanych pokarmów. Dzięki zastosowaniu takiej diety może na początku rzeczywiście zaczniesz tracisz kilogramy, ale z pewnością tez bardzo szybko je odzyskasz  gdyż  organizm po prostu upomni się o swoje i zadba o to byś była nawet bardziej „puszysta”.

Najgorsze jest to, ze po zastosowaniu takiej diety cud, Twój metabolizm ulega spowolnieniu i każda następna próba utraty kilogramów będzie trudniejsza do zrealizowania.

Błąd drugi:

Załóżmy, że zdajesz sobie sprawę z błędu pierwszego i stosujesz naprawdę zdrową dietę. Ale w jej trakcie otwierasz szufladę biurka w pracy, lub szafkę kuchenną i Twoje oczy natychmiast wyłapują znajdujące się tam łakocie (Twoje ulubione chipsy, paluszki, czekoladę z nadzieniem, cola itd) A kiedy zauważysz już te rzeczy trudno Ci jest powstrzymać się przed ich skosztowaniem. Już wiesz na czym polega drugi błąd?

Oczywiście w momencie, kiedy zdecydowałaś się zastosować zdrową dietę z Twojego mieszkania/biura powinny zniknąć wszelkie produkty, które są niezdrowe i wywołują w Tobie pragnienie ich zjedzenia.

Czyli błąd drugi – zostawienie wszystkich niezdrowych produktów w zasięgu ręki.

Błąd trzeci:

Zapominanie o przygotowaniu śniadania (drugiego śniadania) oraz przekąski i zabraniu ich ze sobą do pracy.

Nie wiem jak to możliwe, ale wiele kobiet liczy na to, że w pracy nie będą głodne. Nie zabezpieczają się odpowiednio i co się dzieje? Albo udaje im się przetrwać, ale za to po przyjściu do domu rzucają się na wszystko, co jest w zasięgu ich ręki (rujnują przez to zdrowa dietę, którą postanowiły stosować) Albo  w pracy głód daje o sobie znać, więc kupują coś niezdrowego i niezgodnego z dietą, bo przecież nie mogą walczyć z własnym ciałem, które domaga się oczywiście swoich praw.

Czy ty też nie bierzesz śniadania i zdrowej przekąski do pracy?

Istnieje jeszcze kilka innych błędów, które popełniają kobiety podczas odchudzania i dlatego tak ciężko jest im pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale o tym następnym razem 🙂

ps.

7 sekretów zdrowego odżywianiaJuż wkrótce będzie dostępna moja nowa książka : „7 sekretów zdrowego odżywiania, czyli jak zdrowo jeść by schudnąć”. Dam Ci znać, kiedy będzie można pobrać jej darmowy fragment 🙂

Mini kurs – Skuteczne odchudzanie – – Całkowicie za darmo dla Kobiet Pracujących! Dzięki niemu wreszcie uzyskasz motywację do odchudzania i z powodzeniem schudniesz! Zapisz się już TERAZ tutaj: http://dziennikodchudzania.wszystkodlaciebie.pl/

Zostaw swój komentarz proszę :)