Jak często zdarza Ci się coś takiego: zjadłaś przepisowe kilka posiłków dziennie, czyli   śniadanie, II śniadanie, obiad i kolację, a mimo to wieczorem czujesz, że czegoś jeszcze Ci brakuje? Czujesz, że cos jeszcze byś zjadła?

Powiem Ci, ze nie jesteś odosobniona.  Wielu kobietom zdarzają się sytuacje, iż mimo spożywania  posiłków o stałych porach, mają wilczy apetyt, np. wieczorem. Kiedy takie kobiety dodatkowo pragną schudnąć, naprawdę mają twardy orzech do zgryzienia.

Jeżeli jesteś jedną z nich możesz zastanawiać się skąd wynika taka sytuacja. Wiesz przecież, że duuuuużo zjadłaś w przeciągu dnia i rozsądek podpowiada Ci, że nie może to być zwykły głód wynikający z tego, że Twój organizm potrzebuje energii.

Wiesz, że jest to po prostu głód pozorny – Twoje “widzimisię”, które jeżeli zaspokoisz, nie przyczyni się do Twojego schudnięcia a wręcz pomoże Ci nabrać więcej kilogramów. Ważnym jest więc znalezienie sposobu na pokonanie tych zachcianek.

Wiele kobiet stosuje w tej sytuacji masę wybiegów by zapomnieć o głodzie. Po prostu zajmują one czymś swoją głowę, by tylko odwrócić swą uwagę od lodówki czy szafki z przekąskami.

Teraz podam Ci 8 sekretnych sposobów na poskromienie wieczornego apetytu, które stosują te kobiety. Czytaj uważnie. Może już stosujesz niektóre z nich u siebie, albo może zapragniesz wykorzystać któryś z nich w Twoim codziennym życiu.

8 sekretnych sposobów na poskromienie wieczornego apetytu

1.      Wyjście na spacer, włączenie odtwarzacza MP3 i słuchanie ulubionej muzyki. Super relaksujący sposób. Kobiety dotleniają swój organizm. Im więcej powietrza dociera do komórek, tym lepsze następuje spalanie i poprawa przemiany materii. Dodatkowo słuchanie ulubionej muzyki naprawdę relaksuje i zmniejsza rangę problemu , który właśnie trapi daną kobietę.

2.      Wyszukanie sobie jakiegoś zajęcia, które odwróci uwagę od głodu. Np. zajmują się tym, co ostatnio odkładały na później (przyjemne z pożytecznym)  Sprzątają więc w szafkach, piszą maile do znajomych, czytają kolejny rozdział dawno odłożonej na półkę książki….

3.      Wykonanie telefonu do koleżanki, która również się odchudza i porozmawianie z nią o tym chwilowym kryzysie, który właśnie je dopadł. Podzielenie się swoimi rozterkami często przynosi ulgę, pozwala się zrelaksować i tym samym uwalnia od potrzeby zjedzenia czegoś nadprogramowego.

4.       Niektórym kobietom w tej sytuacji pomaga modlitwa. Dzięki niej zapominają o problemach, nabierają nadziei i stwierdzają, że zaspokojenie zachcianki nie jest czymś priorytetowym w ich życiu. Czują się bardziej umocnione i pewniejsze siebie.

5.      Zapisanie się do forum dla odchudzających i podzielenie się na nim swoim problemem. Często ten zabieg okazuje się bardzo pomocny, gdyż nie trzeba pokazywać swojej twarzy i przebywa się w gronie osób, które mają podobne cele i postanowienia. To wzmacnia i dodaje otuchy.

6.      Zastosowanie czegoś szokującego. np. oglądanie filmów o niezdrowej żywności albo o głodujących dzieciach w Afryce. To pozwala im spojrzeć inaczej na jedzenie gdyż widzą wyraźnie jak szkodliwy dla ich organizmu może być np. cukier  albo czują wyrzuty sumienia, że one się objadają a tam na świecie ktoś głoduje. W konsekwencji  tracą cały apetyt.

7.      Zastosowanie medytacji/wizualizacji odchudzającej. Dobrze ułożona medytacja pozwala na całkowite zrelaksowanie się, przypomnienie sobie swojego celu i marzenia do którego się dąży . Czyli bycie zdrową, pełną energii, szczupłą i czucie się atrakcyjną. Po takiej wizualizacji nie tylko odchodzi im chęć do zaspokojenia zachcianki ale odzyskują swoją siłę i nabierają wręcz chęci i energii do dalszego odchudzania.

8.      Wykorzystanie techniki EFT i opukanie się z odpowiednio dobraną afirmacją. Dzięki temu docierają do głębokich blokad, które utrudniają im schudniecie i powodują ten wieczorny apetyt. Po zastosowaniu kilku rundek EFT bardzo często okazuje się, że apetyt samoistnie znika.

To tylko kilka ze sposobów. Na pewno jest ich więcej. Czy Ty masz jakąś swoją, sekretną technikę na poskromienie wieczornego apetytu? Jeżeli tak, proszę podziel się nią w komentarzu do tego artykułu. Z pewnością inne kobiety bardzo chętnie o niej przeczytają a może nawet spróbują  wdrożyć ją w życie.

A może chcesz się po prostu podzielić własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi tego tematu? Po prostu zostaw swój komentarz  poniżej.

Ps.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu medytacji/wizualizacji do odchudzania. Zaglądnij na stronę:  http://wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/medytacjaminikurs/ i zapisz się na DARMOWY kurs.

Ps2.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć wiecej o EFT pobierz DARMOWY raport na temat tej techniki TUTAJ:  http://www.wszystkodlaciebie.pl/zaproszenia/eft/

Zostaw swój komentarz proszę :)